Znajdź mieszkanie Znajdź mieszkanie

Mieszkania Warszawa

MIESZKANIA WARSZAWA

Chcesz kupić mieszkanie w Warszawie w atrakcyjnej cenie, z dobrą lokalizacją, zieloną przestrzenią wokół i miejscem, które uatrakcyjni Twój wolny czas? - Future Gardens, to nowoczesne osiedle, które w całości ukierunkowane jest na swoich mieszkańców, zarówno tych najmłodszych jak i starszych. Z myślą o przyszłych
lokatorach, mieszkania na Białołęce mają do zaoferowania powierzchnie większe i mniejsze. Z dostępem do balkonu, tarasu czy ogrodu w zależności od lokalu. Garaż podziemny, plac zabaw, dobra komunikacja i stale rozwijająca się infrastruktura wokół, to tylko niektóre z udogodnień, jakie zapewnia osiedle Futur Gardens. Mieszkania na Białołęce, projektowane są w taki sposób, aby sprostać potrzebom swoich przyszłych lokatorów, tworząc dla nich idealną strefę komfortu.

Sprawdź naszą inwestycję FUTURE GARDENS>>

Ile kosztuje wynajem mieszkania w Warszawie?

Nie da się ukryć, że od kilku lat ceny za wynajem nowego mieszkania w Warszawie systematycznie rosną. Wszystko wskazuje na to, że tendencja ta będzie się raczej utrzymywać – co roku za metr mieszkania do wynajęcia w Warszawie musimy bowiem zapłacić o kilkadziesiąt a nawet kilkaset złotych więcej. Najdrożej jest oczywiście w centrum oraz w nowych i atrakcyjnych inwestycjach, które dopiero co zostały oddane do użytku.

Kontynuuj czytanie

Mieszkania Warszawa a komunikacja: gdzie najlepiej zamieszkać?  

W miarę upływu czasu Warszawa staje się coraz lepiej skomunikowana. Szeroka sieć połączeń to dobra informacja dla wszystkich poszukujących nowego mieszkania w Warszawie – szczególnie tych, którzy planują zamieszkać na obrzeżach miasta. Za sprawą dogodnych rozwiązań komunikacyjnych dojazd do centrum miasta z dowolnej dzielnicy nie stanowi już żadnego problemu. Co więcej – ilość dostępnych połączeń nieustannie wzrasta. Wszystko po to, aby osoby decydujące się na zakup nowego mieszkania nawet w najodleglejszych częściach Warszawy nie miały problemu ze swobodnym dojazdem do pracy czy szkoły. 

Kontynuuj czytanie

Mieszkanie w Warszawie czy dom pod Warszawą?

Większość osób poszukujących swojego pierwszego mieszkania w Warszawie, staje przed niełatwym wyborem. Biorąc pod uwagę ceny nieruchomości w centrum stolicy, niekiedy warto wziąć pod uwagę budowę domu pod Warszawą, który, pod względem cenowym, nie musi być wcale o wiele droższy w realizacji niż zakup nieruchomości w centralnej dzielnicy. Warto jednak pamiętać, że dom nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem i z pewnością – nie dla każdego.

Kontynuuj czytanie

Gdzie kupić nowe mieszkanie w Warszawie, aby zaoszczędzić?

Ceny nieruchomości  w Warszawie od kilku sezonów nieustannie rosną. Podwyżki cen nowych mieszkań w Warszawie zanotowano nawet końcem tego roku - na dzień dzisiejszy za metr nieruchomości w najbardziej popularnych dzielnicach trzeba zapłacić nawet 12 000 złotych. Nie oznacza to oczywiście, że mieszkania osiągają takie ceny we wszystkich częściach stolicy. Tych z nas, którzy wolą mieszkać z dala od centrum i wielkomiejskiego hałasu, z pewnością ucieszy informacja o tym, że ceny w takich dzielnicach jak Wesoła czy Białołęka, mogą być niż niższe prawie o połowę. 

Kontynuuj czytanie

Mieszkania Warszawa: gdzie znajdziemy nieruchomości w najbardziej atrakcyjnych cenach?

Zakup nowego mieszkania w Warszawie to bez wątpienia spore przedsięwzięcie, które wymaga nie tylko odpowiedniego nakładu czasu i pracy, ale przede wszystkim odpowiednich środków finansowych. Bez względu na to, czy planujemy wziąć kredyt, czy kupić mieszkanie za gotówkę, musimy liczyć się z naprawdę dużym wydatkiem. Szukając inwestycji dla siebie, warto więc porównać ceny nowych mieszkań w Warszawie i dowiedzieć się, gdzie nieruchomości kupimy w najbardziej atrakcyjnych cenach.

Kontynuuj czytanie

Mieszkania Warszawa: żyć w centrum czy na obrzeżach?

Każdy styl życia ma swoich zwolenników. Podczas gdy jedni szukają nowego mieszkania w tej części miasta, która nigdy nie śpi, inni wolą mieszkać nieco na uboczu, gdzie życie płynie spokojniejszym rytmem. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji. Szukając nowego mieszkania w Warszawie, warto więc dobrze określić swoje oczekiwania i upewnić się, że wybrana przez nas inwestycja deweloperska spełni nie tylko nasze oczekiwania względem samego mieszkania, ale także jego lokalizacji.

Kontynuuj czytanie

Dlaczego warto kupić mieszkanie w Warszawie Białołęce?

Białołęka to jedna z tych dzielnic Warszawy, która w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Wszystko za sprawą nowych mieszkań w atrakcyjnych cenach, które powstają w malowniczej okolicy. Tu, w otoczeniu zieleni, z pewnością znajdziemy mieszkanie, które spełni nasze oczekiwania. A wszystko to za cenę wielokrotnie niższą niż w innych dzielnicach Warszawy. To znakomita okazja dla wszystkich tych, którzy szukają pierwszego M lub chcą wynieść się poza ruchliwe miasto.

Kontynuuj czytanie

Czy warto wynająć mieszkanie w Warszawie?

Jeśli zastanawiamy się na zakupem mieszkania pod wynajem w Warszawie, to nie powinniśmy wahać się ani chwili dłużej. Podobnie w przypadku, gdy nie możemy zdecydować się na wynajem pustego mieszkania, z którego z różnych powodów nie korzystamy. Regularny wynajem zapewni nam stały dochód, a w międzyczasie nieruchomość będzie nieustannie zyskiwać na wartości.

Kontynuuj czytanie

Mieszkanie w Warszawie a okolica

Każda z dzielnic Warszawy oferuje nam inne możliwości. Decydując się na zakup mieszkania, warto przeanalizować przyszłą okolicę do życia i upewnić się, że będzie ona odpowiadała naszym potrzebom. Warto wziąć także pod uwagę popularność danej dzielnicy, aby mieć pewność, że zakupione przez nas mieszkanie maksymalnie zyska na wartości.

Kontynuuj czytanie

Rynek deweloperski w Warszawie

Warszawa stanowi obecnie największy rynek nieruchomości w Polsce. Wszystko to za sprawą dynamicznie zwiększającej się liczby ludności. Statystyki wskazują, że mieszkańców Warszawy będzie nieustannie przybywać. Nic więc dziwnego, że liczba powstających inwestycji rośnie w dynamicznym tempie.

Kontynuuj czytanie

 • 1
 • 2

Mieszkania Warszawa

Miasto Stołeczne Warszawa to stolica Polski jak i zarówno stolica województwa mazowieckiego a także największe miasto kraju położone w jego środkowo-wschodniej części nad rzeką Wisłą. Jej powierzchnia zajmuje 517, 24 km2 i zamieszkuje tu ok 1 777 972 mieszkańców. Stanowi ważny ośrodek polityczny, naukowy oraz kulturalny, tu swoje siedziby mają między innymi Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Sejm Senat oraz Rada Ministrów, a także Narodowy Bank Polski. Ponad to również instytucje europejskie. Stanowi dobry strategiczny punkt biznesowy a dzięki połączeniom lotniczym oraz innym środkom transportu podróżowanie do krajów w Europie i na świecie jest komfortowe i ogólnodostępne. Jako miasto wciąż się rozwijające posiada wiele zalet docenianych nie tylko przez mieszkańców, ale również przez inwestorów sprawiając, że rynek deweloperski cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. To niesłabnące zainteresowanie spowodowane jest coraz lepszą sytuacją materialną społeczeństwa co doprowadza również do wniosków, iż w ostatnim czasie popyt przewyższa podaż. Warszawa to najważniejszy rynek nieruchomości w Polsce, gdzie wielu młodych obywateli pochodzących z terenu całej Polski decyduje się na zakup swojego pierwszego mieszkania. Jednocześnie wybierając stolicę jako miejsce interesujące i dające wiele możliwości zarówno zawodowych jak i w życiu codziennym. Obecna różnorodna oferta mieszkaniowa, zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym daje ogromne możliwości wyboru. Niejednokrotnie inwestorzy przywiązują szczególną uwagę do obecnego trendu jaki obowiązuję, gdzie obywatele chętnie łączą zalety mieszkania w dużej aglomeracji miejskiej z możliwością obcowania na co dzień z naturą. Warszawa posiada wiele naturalnych terenów zielonych i jest jedyną stolicą w Europie znajdującą się w bezpośrednim sąsiedztwie parku narodowego (Kampinoski Park Narodowy) ale również nowo powstające nowoczesne osiedla mieszkaniowe zawierają w swoich planach stworzenie nowych terenów zielonych, jak również uwzględniają kolejny trend panujący obecnie tj. kupno mieszkania z przeznaczeniem pod wynajem. Wynajem mieszkania cieszy się coraz większym zainteresowaniem i jest naturalnym modelem mieszkaniowym w zachodniej Europie. Takie mieszkania posiadają niewielki metraż przy jednoczesnym funkcjonalnym wykorzystaniu powierzchni. Bardzo popularne są obecnie mieszkania nieprzekraczające 35 m2. Wiele osób kupując mieszkanie traktuje to jako dobrą inwestycję na przyszłość, niejednokrotnie osoby te stają się praktycznie grupą zawodową. Jest to niemalże interes doskonały, ponieważ mieszkanie samo w sobie jest stabilnym kapitałem. Jeżeli chodzi o wybór lokalizacji to jest to uzależnione od potrzeb kupującego i przeznaczenia oraz oczywiście ceny. W tym roku średnia cena metra kwadratowego na rynku pierwotnym wzrosła średnio o 6,5% i wyniosła blisko ponad 10 tysięcy złoty za m2 i jest to najwyższy wynik w historii.

Obecnie w Warszawie wiele nowoczesnych inwestycji mieszkaniowych powstaje w dzielnicach tj. Białołęka, Ursus, Wola, gdzie jest wciąż na to odpowiednio dużo miejsca, dlatego w dzielnicach centralnych buduje się mniej a i ceny znacznie się różnią. Na pierwszym miejscu pod względem ceny za metr kwadratowy mieszkania uplasowała się dzielnica Śródmieście. Jako centralna dzielnica stolicy oferuje wiele możliwości oraz nowoczesne apartamentowce i klimatyczne kamienice, w których za m2 musimy liczyć się ze średnią ceną ponad 13 000 zł. Zaraz po Śródmieściu na drugim miejscu znalazł się Żoliborz, ta najmniejsza dzielnica Stolicy, która cieszy się w ostatnim czasie dużym zainteresowaniem ze względu na swój ekskluzywny charakter oraz kameralny klimat oferuje nowoczesne mieszkania za cenę blisko 12 tyś złotych za m2. Na trzecim stopniu podium znalazła się Wola, dzielnica z dużą ilością terenów zielonych położona w bliskiej odległości od Centrum oferuje największą ilość inwestycji mieszkaniowych za ponad 11 tyś złotych za m2. W pierwszej dziesiątce uplasowały się również takie dzielnice jak: Mokotów najczęściej wybierana dzielnica stolicy, spadła nieco w rankingu dzielnic ze średnią ceną za metr
kwadratowy 11 224 zł, Ochota ceny mieszkań w tej dzielnicy drożeją, ale bardzo stabilnie. Nowo powstające inwestycje w tej sąsiadującej ze Śródmieściem dzielnicy wynoszą 10 760 zł/m2, Wilanów prestiżowa i słynna dzielnica stolicy trzyma się mocno w rankingu oferując nabywcom cenę 10 169 zł/m2, Praga-Północ to tu wystąpił największy wzrost cen do poziomu 10 tyś zł/m2 wynikający z zabiegów rewitalizacji i podniesienia prestiżu w tej dzielnicy Warszawy, Ursynów dzielnica w której ceny mieszkań nieznacznie wzrosły i uzyskały poziom 9 415 zł/m2, Bielany wiele nowo powstających wokół Galerii Młociny inwestycji mieszkaniowych przyczyniło się do znacznego wzrostu cen w tej dzielnicy do poziomu 9 333 zł/m2, Praga- Południe dzielnica, w której warszawiacy chętnie kupują nieruchomości, tu cena uplasowała się na poziomie 9 279 zł/m2, Włochy dzielnica z największym Portem Lotniczym ciesząca się dużym zainteresowaniem inwestorów, tu cena wynosi 9 150 zł/m2, Bemowo obecnie jedna z najintensywniej zabudowanych dzielnic oferuję cenę 8 838 zł/m2, Ursus uznany za bardzo bezpieczną i sprzyjającą życiu dzielnicę posiada w swojej ofercie wiele inwestycji mieszkaniowych za średnią cenę metra kwadratowego 8 241 zł.

Na kolejnych pozycjach w rankingu znalazł się Targówek położony zaledwie 8 km od centrum stolicy i jest coraz częściej wybierany miejscem zamieszkania oferuje cenę 8 214 zł/m2, Białołęka jako najszybciej rozwijająca się dzielnica Warszawy oferuje mieszkania za 7 364 zł/m2, Wesoła przyciąga miłośników natury, która jest tu na wyciągnięcie ręki i tu nabywcy własnego M muszą zapłacić 6 456 zł za metr kwadratowy, Wawer doskonałe miejsce dla osób ceniących sobie spokojny tryb życia i bezpośrednie sąsiedztwo natury, cena za metr kwadratowy to 6 430 zł, Rembertów dzielnica pełna zieleni, oferująca spokój i możliwość odpoczynku od zgiełku miasta, tu ceny nieruchomości rosną mniej dynamicznie i wynoszą według rankingu 6 087 zł za metr kwadratowy.

Niestety wszystko wskazuje na to, iż ceny metra kwadratowego w Stolicy będą wciąż rosnąć, na to ogromny wpływ ma popyt na inwestowanie w nieruchomości jak również coraz mniejsza ilość terenów pod nowe inwestycje. Nie bez znaczenia jest również wzrost cen materiałów budowlanych i wysokie koszty zatrudnienia pracowników. Nie są to niestety optymistyczne prognozy dla planujących zakup mieszkania w Warszawie, ale patrząc z szerszej perspektywy nie będą to na pewno pieniądze źle ulokowane.

Warszawa Bemowo

Bemowo- jedna dzielnic Warszawy, uważana za jedną z bardziej interesujących dzielnic, położona w lewobrzeżnej części miasta, na powierzchni wynoszącej 24,95 m2 z liczbą mieszkańców 123 932. Bemowo zostało podzielone na:

 • Lotnisko

 • Fort Radiowo

 • Boernerowo

 • Bemowo-Lotnisko

 • Fort Bema

 • Groty

 • Chrzanów

 • Jelonki Północne

 • Jelonki Południowe

  oraz graniczy z Wolą, Bielanami, Żoliborzem, Włochami, Ursusem a także z powiatem warszawskim zachodnim, jednocześnie Bemowo stanowi zachodnią granicę Warszawy.

  Bardzo dobrą komunikację, z między innymi Centrum Warszawy oraz innymi dzielnicami, wzbogacą na początku 2020 roku nowo otwarte stacje II linii Metra Warszawskiego, położone w dzielnicy Wola wzdłuż ulicy Górczewskiej. Inwestor planuje w niedalekiej przyszłości również kolejne stacje Metra na terenie dzielnicy Bemowo. Głównymi ulicami dzielnicy są: Powstańców Śląskich biegnąca przez całą dzielnicę i prowadząca w kierunku Bielan, Połczyńska będąca przedłużeniem drogi Krajowej nr. 92 w kierunku Ożarowa Mazowieckiego oraz Lazurowa biegnąca od Połczyńskiej w kierunku ulicy Górczewskiej, wzdłuż której powstają nowoczesne inwestycję mieszkaniowe, przyciągające nowych potencjalnych mieszkańców. Przebiegająca tu trasa S8 umożliwia łatwy dojazd do autostrady A2.

  Dobrze rozwinięta infrastruktura, w postaci szkół, przedszkoli, przychodni lekarskich, mniejszych sklepów oraz dużych centr handlowych, zaspokaja wszystkie potrzeby jej mieszkańców. Dużym atutem poza dobrze rozwiniętą strefą mieszkaniową jest również duża ilość terenów zielonych i leśnych z niewątpliwą atrakcją jest bliskie położenie Kampinoskiego Parku Narodowego z Puszczą Kampinoską, gdzie znajduje się Cmentarz w Palmirach oraz liczne szlaki turystyczne i Kampinoski Szlak Rowerowy.

  Od początku Bemowo związane jest z Wojskiem Polskim, znajdujące się tu Lotnisko Bemowo skupia wokół wiele jednostek wojskowych jak również w pobliżu siedzibę ma Wojskowa Akademia Techniczna, Wojskowe zakłady Lotnicze, Instytut Fizyki Plazmy i Laserowej Mikrosyntezy. Znajdują się tu również cztery Forty niegdyś wchodzące w skład historycznej Twierdzy Warszawa. Nieopodal Ratusza Dzielnicy Bemowo mieści się Osiedle “Przyjaźń”, zamieszkane współcześnie przez studentów uczelni warszawskich oraz pracowników naukowych i ich potomków. Charakterystyczne drewniane domki na wzór staropolskich dworków powstały na potrzeby mieszkaniowe rosyjskich budowniczych Pałacu Kultury i Nauki. Pozostała zabudowa to w przeważającej części bloki będące budownictwem spółdzielczym, budynki jednorodzinne oraz powstające nowoczesne osiedla mieszkaniowe.

Warszawa Bielany

Bielany- dzielnica Warszawy znajdująca się w lewobrzeżnej części miasta na terenie o powierzchni 32,34 km2, zamieszkuje tu 131 910 mieszkańców, obszar Bielan został podzielony na 14 części:

 • Chomiczówka

 • Huta

 • Las Bielański

 • Marymont- Kaskada

 • Marymont- Ruda

 • Młociny

 • Piaski

 • Placówka

 • Radiowo

 • Stare Bielany

 • Słodowiec

 • Wawrzyszew

 • Wólka Węglowa

 • Wrzeciono

  oraz graniczy z Żoliborzem, Bemowem, przez Wisłę z Białołęką a także z gminą Łomianki, gminą Izabelin oraz powiatem warszawskim zachodnim, jednocześnie stanowiąca północno- zachodnią granicę Warszawy. Bielany mogą pochwalić się dużą ilością terenów zielonych oraz tym, że jako jedyna dzielnica jest położona w bezpośrednim sąsiedztwie Kampinoskiego Parku Narodowego.

  Bielany są dzielnicą ze zróżnicowaną komunikacją miejską, mieszkańcy obszarów położonych w bliskiej odległości od stacji Metra Warszawskiego mogą liczyć na szybkie z połączenie z Centrum Warszawy, pozostałe części Bielan mają do dyspozycji sieć tramwajową łączącą dzielnicę ze Śródmieściem, Wolą, Mokotowem i Ochotą oraz linie autobusowe stanowiące uzupełnienie. Połączenie z południową częścią miasta umożliwia trasa S8, pozostałe główne ulice dzielnicy to Maczka, Broniewskiego, Żeromskiego, Kasprowicza, Marymoncka, Wólczyńska, Conrada, Reymonta.

  Bielany przyciągają uwagę inwestorów, młodych rodzin oraz osób ceniących bliskość natury i klimatyczne nieruchomości z mnóstwem zieleni wokół oraz kameralny charakter dzielnicy. Jednocześnie bielańska infrastruktura jest również na wysokim poziomie, duży wybór szkół, przedszkoli, żłobków, usług medycznych, sklepów wielopowierzchniowych oraz punktów usługowych zaspokaja wszystkie potrzeby jej mieszkańców. Szeroki wybór możliwości spędzenia wolnego czasu usatysfakcjonuje nawet tych najbardziej wymagających od malucha do seniora a i osoby lubiące sporty na świeżym powietrzu oraz spacery znajdą tu wiele możliwości. Dostępność wielu ciekawych tras rowerowych w tym bezpośrednio do Kampinosu i nad Wisłę, oraz coraz większa ilość placów zabaw i siłowni plenerowych w parkach bielańskich oraz dogodne położenie Zalewu Zegrzyńskiego jest ogromnym atutem. Dzięki obecności Lasu Bielańskiego, który jest jednocześnie rezerwatem przyrody, Lasu Nova Warszawa (Młociński), Lasu Młociny zwanego Parkiem Młocińskim oraz inne pozwalają określić Bielany mianem “zielonych płuc” Warszawy.

Warszawa Mokotów

Mokotów- położony jest w lewobrzeżnej części Warszawy, bezpośrednio w sąsiedztwie Wisły oraz 7 dzielnic: Ochoty, Śródmieścia, Pragi Południe, Ursynowa, Wilanowa, Wawra i Włoch. Jego powierzchnia zajmuje 35,42 km2 i została podzielona na 12 części:

o Stary Mokotów o Sielce
o Czerniaków
o Siekierki

o Augustówka o Sadyba
o Stegny
o Wierzbno

o Ksawerów o Służew
o Służewiec o Wyględów

Niewątpliwym atutem dla mieszkańców i przyszłych inwestorów jest bliskość Centrum Warszawy jak i to, że przez tę dzielnicę przebiega I Linia Metra Warszawskiego co znacząco wpływa na komfort podróży komunikacją miejską. Inwestycją, która ułatwiła połączenie z prawobrzeżną częścią miasta, jest oddany w 2002r. Most Siekierkowski, a główny węzeł komunikacji autobusowej, łączący Mokotów z Piasecznem oraz Górą Kalwarią znajduje się na terenie dawnego Dworca Południowego obok stacji metra Wilanowska. Ulicą umożliwiającą dojazd do tych dwóch miejscowości jest to druga najdłuższa ulica Stolicy Puławska, będąca częścią drogi krajowej 79. Zaś ulicą łączącą Mokotów ze Śródmieściem jest Aleja Niepodległości, gdzie odbywa się zarówno ruch autobusowy jak i tramwajowy, natomiast przedłużenie Alei Wilanowskiej jest ulica Marynarska umożliwiająca dojazd do Okęcia, gdzie umiejscowiony jest Port Lotniczy. Jego bliskie położenie jest dużym plusem dla osób odbywających częste podróże biznesowe jak i prywatne. Osoby dla których zieleń odgrywa ważną rolę, znajdą w tym miejscu również coś dla siebie, liczne parki oraz zbiorniki wodne, niewątpliwie godny uwagi rezerwat przyrody z największym naturalnym zbiornikiem wodnym, Jeziorkiem Czerniakowskim. Mokotów posiada wiele obiektów historycznych oraz użyteczności publicznej, tu znajdują się Szkoła Główna Handlowa, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Telewizja Polska i wiele Ambasad. Usytuowana w części Służewiec przemysłowy część dzielnicy to największe skupisko budynków biurowych. Biorąc pod uwagę zróżnicowaną zabudowę Mokotowa (wille, osiedla z wielkiej płyty, nowoczesne inwestycje mieszkaniowe, biurowce) znajdą tu swoje miejsce osoby ceniące sobie połączenie urokliwej i prestiżowej dzielnicy z nowoczesnością i rozwojem.

Warszawa Ochota

Ochota- dzielnica Warszawy położona w lewobrzeżnej jej części na terenie o powierzchni 9,72 km2 z liczbą mieszkańców 82 774. Sąsiaduje ona ze Śródmieściem, Mokotowem, Włochami oraz Wolą oraz wyróżnia się 4 jej części:

• Stara Ochota • Filtry
• Rakowiec
• Szczęśliwice

Jedną z głównych zalet tej niewielkiej dzielnicy jest sąsiedztwo dzielnicy Śródmieście oraz bardzo dobra komunikacja z innymi dzielnicami Warszawy. Mieszkańcy mają do dyspozycji zarówno autobusy jak i tramwaje oraz dodatkowo pociągi Kolei Mazowieckich i pobliskie stacje Metra Warszawskiego. Głównymi arteriami dzielnicy jest ulica Grójecka biegnąca od Placu Zawiszy aż do granicy z dzielnicą Włochy, gdzie zmienia nazwę na Aleję Krakowską, Żwirki i Wigury, która umożliwia dojazd do Portu Lotniczego Okęcie a także Aleje Jerozolimskie oraz Aleja Prymasa Tysiąclecia, które są częścią drogi krajowej nr. 8.
Położony przy Placu Zawiszy pawilon Dworca Warszawa Ochota wykonany w stylu modernistycznym jest elementem, który wyróżnia pod względem architektonicznym. Pozostała zabudowa dzielnicy to między innymi zachowana zabudowa międzywojenna (kamienice oraz domy jednorodzinne), powojenne osiedla mieszkaniowe i zabudowa wielorodzinna. W części zwanej Filtry znajduję się zabytkowy Zespół Stacji Filtrów, który został wpisany do rejestru zabytków jako pomnik historii i stanowi obecnie część Zakładu Centralnego Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Część dzielnicy stanowią: Kampus Ochota skupia wiele budynków wydziałów naukowych oraz dwa domy studenckie, Kampus Banacha skupiający budynki Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz dwa szpitale kliniczne oraz nowoczesny kompleks Ochota Office Park. Dzielnica posiada bardzo dobrą infrastruktur, znajduję się tu między innymi wiele przedszkoli, szkół podstawowych a także ponad podstawowych. Dwa centra handlowe, dwie hale targowe Kopińska oraz Banacha, pozwalają zaspokoić potrzeby w sferze zakupów. Miłośnicy kultury znajdą tu również coś dla siebie, gdyż znajdują się tu dwa teatry Ochota oraz Och-Teatr, ponad można tu znaleźć wiele ciekawych miejsc tj. kawiarnie i restauracje i kluby nocne. Godne uwagi są również tutejsze tereny zielone, w ich skład wchodzą: Ochota, Park Szczęśliwicki z największą atrakcją dla miłośników jazdy na nartach, Całorocznym Stokiem Narciarskim “Szczęśliwice” oraz swoimi terenami zielonymi z trzema gliniankami uznany został za 4 obszar zieleni i aktywnego wypoczynku, Pole Mokotowskie, znajdujące się również w dzielnicy Mokotów, z siedzibą Biblioteki Narodowej oraz Park Zasława Malickiego z boiskiem sportowym oraz Domem Kultury Rakowiec.

Warszawa Praga Północ

Praga- Północ - jedna z najmniejszych dzielnic Warszawy położona w prawobrzeżnej części miasta wzdłuż brzegu Wisły, jej powierzchnia wynosi 11,42 km2 oraz zamieszkuje tu 64 113 mieszkańców. Podział Pragi- Północ wygląda następująco:
• Pelcowizna
• Nowa Praga
• Stara Praga • Szmulowizna
Praga- Północ graniczy bezpośrednio od północy z Białołęką, od wschodu z Targówkiem, a od południowego wschodu z Pragą- Południe natomiast przez Wisłę sąsiaduje z Żoliborzem oraz Śródmieściem. Dzięki zmianom jakie zaszyły przez ostatnie lata wizerunek dzielnicy znacząco się polepszył. Z dzielnicy mało popularnej pod kątem mieszkaniowym z powodu bezpieczeństwa i zaniedbanych terenów zmieniła się w popularne miejsce, gdzie młode rodziny z dziećmi oraz studenci mogą kupić swoje pierwsze mieszkanie. Jako nieliczna zachowała swój historyczny charakter dzięki zrewitalizowanym zabytkowym kamienicom pochodzącym z końca XIX, początku XX wieku i okresu międzywojennego. Jednymi z ważniejszych zalet Pragi- Północ są bardzo dobrze funkcjonująca komunikacja miejska oraz bliskie położenie dzielnicy Śródmieście. Mieszkańcy mają do dyspozycji II linię Metra Warszawskiego oraz dużą ilość linii autobusowych i tramwajowych, które pozwalają sprawnie i szybko dostać się do Centrum oraz innych dzielnic Warszawy. Ważnym dla komunikacji i jednocześnie centralny punktem dzielnicy jest Plac Wileński przy którym znajduję się dworzec kolejowy Warszawa Wileńska i Galeria Wileńska oraz stacja metra Dworzec Wileński. Do głównych arterii należą ulica Radzymińska, Wybrzeże Helskie, Wybrzeże Szczecińskie a także Jagiellońska.
Wyjątkowy klimat Pragi- Północ oraz ciągły rozwój i modernizacja zaniedbanych ulic i budynków, które odzyskują utracony charakter i jednocześnie w ich wnętrzach powstają modne centra sztuki, pracownie autorskie oraz lokale gastronomiczne i rozrywkowe przyciągają miłośników wielkomiejskiego życia. Przy ulicy Ząbkowskiej odbywa się Festiwal Otwarta Praga, święto dedykowane mieszkańcom, gdzie w trakcie jego trwania ulica przeistacza się w deptak a liczne placyki, zaułki i podwórka w teatry i kina a także znajduje się bardzo ciekawy obiekt na terenie dawnego Monopolu Spirytusowego o nazwie Centrum Praskie Koneser. To kompleks skupiający obiekty mieszkalne, biurowe i kulturalno- rozrywkowe, a nowo powstałe budynki zostały harmonijnie wkomponowane w przestrzeń obiektów fabrycznych. Niewątpliwie największą atrakcją, przyciągającą tłumy odwiedzających jest znajdujący się na terenie 39,47 ha Miejski Ogród Zoologiczny. Zgromadzono tu wiele gatunków ssaków, ptaków, gadów oraz płazów i posiada on jedną z najnowocześniejszych w Europie Słoniarnię. Wszystkie wymienione powyżej obiekty rekompensują małą ilość terenów zielonych. Największym godnym uwagi jest miejski zabytkowy Park Praski tłumnie odwiedzany przez spacerowiczów i oferujący ciekawą ofertę imprez i festynów. Również godne odwiedzenia są Tężnie Solankowe na Placu Hallera oraz nadwiślańskie plaże pozwalają spacerującym cieszyć się bliskością natury i pięknym widokiem na Stare Miasto. Praga- Północ oferuję coraz więcej zmodernizowanych placów zabaw i bogatą ofertę zajęć tematycznych dla dzieci np. w Domu Kultury Praga a Praski Uniwersytet Trzeciego Wieku bogatą ofertę dla seniorów, którzy stanowią drugą co do wielkości grupę mieszkańców Pragi-Północ. Poza obszarem “centrum dzielnicy” życie mieszkańców płynie spokojnie, codzienne potrzeby zaspokaja dobrze rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa, działają tu dwa hipermarkety oraz kilka sklepów wielopowierzchniowych, dobrze rozbudowana sieć aptek oraz wiele małych rodzinnych sklepów, cukierni i zakładów usługowych a usługi medyczne i oferta edukacyjna oceniana jest pozytywnie.

Warszawa Praga Południe

Praga- Południe - jedna z pośród 18 dzielnic Warszawy położona w prawobrzeżnej części miasta wzdłuż brzegu Wisły, jej powierzchnia wynosi 22,38 km2 oraz zamieszkuje tu 179 836 mieszkańców. Podział Pragi- Południe wygląda następująco:

 • Kamionek

 • Grochów

 • Olszynka Grochowska

 • Gocławek

 • Gocław

 • Saska Kępa

  Praga- Południa graniczy z 5 dzielnicami, bezpośrednio od północy z Targówkiem i Pragą- Północ, od wschodu z Rembertowem i Wesołą, a od południowego wschodu z Wawrem natomiast od południa przez Wisłę sąsiaduje z Mokotowem oraz Śródmieściem. Jednym z ważniejszych aspektów, dzięki któremu dzielnica ta cieszy się zwiększonym zainteresowaniem ze strony nowych mieszkańców jest to, iż Praga- Południe całkowicie się zmieniła pod względem bezpieczeństwa oraz komfortu życia jej mieszkańców. Dzięki zróżnicowanej ofercie powstających tu inwestycji mieszkaniowych każdy odnajdzie tu coś dla siebie, zarówno miłośnicy miejsc kameralnych w sąsiedztwie natury jak również szukający miejsc luksusowych kończąc na młodych rodzinach z dziećmi szukających swojego pierwszego mieszkania. Ponad to warto wspomnieć, że nie bez znaczenia jest jej bliskie położenie od centrum, godne uwagi treny zielone oraz jedna z większych atrakcji w pogodne i ciepłe dni, jaką są plaże miejskie nad Wisłą z najbardziej popularną w śród mieszkańców Plażą Poniatówką. Wspomniane tereny zielone znajdujące się na Pradze- Południe stanowią niewątpliwe bogactwo tej dzielnicy, jednym z nich jest Rezerwat Przyrody Olszynka Grochowska, uroczysko leśne położone na 111ha oraz Lasy Sobieskiego, wymarzone miejsca do spacerów oraz przejażdżek rowerowych. Natomiast hobbystów wędkowania oraz amatorów pływania kajakiem lub rowerem wodnym przyciąga z pewnością Jeziorko Kamionkowskie usytuowane w sąsiedztwie pięknych terenów i zieleni Parku Skaryszewskiego im. Ignacego Paderewskiego. Tuż obok znajduję się znana wszystkim Warszawiakom, fabryka czekolady E. Wedel skąd roznosi się aromat czekolady oraz kilka razy w roku organizowane są wycieczki po jej terenie połączone z degustacją wyrobów. Jednym z najbardziej rozpoznawalnych obiektów dzielnicy jest Stadion Narodowy, gdzie mają miejsce najważniejsze wydarzenia sportowe, muzyczne jak również sezonowe atrakcje dla mniejszych mieszkańców stolicy. Praga- Południe oferuje najmłodszym bogatą ofertę zajęć tematycznych oraz bezpieczne dobrze wyposażone place zabaw. Warta zobaczenie jest jej historyczna część Saska Kępa, gdzie zobaczyć można najstarszy zabytkowy dom zbudowany z drewna oraz charakterystyczną międzywojenną architekturę i kameralne pełne uroku wąskie uliczki. Tu również, przy ulicy Francuskiej amatorzy spotkań towarzyskich w klimatycznych kawiarniach znajdą coś dla siebie. Praga-Południe już od dawna ma bardzo dobrze funkcjonującą komunikację miejską, która pozwala na szybkie połączenie z dzielnicą Śródmieście oraz innymi dzielnicami Warszawy. W jej skład wchodzi dobrze rozbudowana sieć tramwajowa, linie autobusowe oraz najmłodszy środek transportu metro. Dodatkowo mieszkańcy terenów położonych w pobliżu Dworca Wschodniego oraz stacji Stadion Narodowy i Warszawa Olszynka Grochowska korzystać mogą z szybkiej kolei miejskiej SKM. Do najbardziej ruchliwych ulic tej dzielnicy należą ulica Grochowska, Ostrobramska oraz Aleja Stanów Zjednoczonych, dwie ostatnie wykorzystywane są jako drogi tranzytowe w południowo-wschodnie regiony Polski. Wraz z rozwojem i zmianami zachodzącymi w dzielnicy rozwija się również infrastruktura dzielnicy, mieszkańcy znajdą tu zarówno CH King Cross, dwie Galerie Handlowe: Atrium Promenada i Rondo Wiatraczna jak również lubiane bazary: Szembeka i Wiatraczna. Praga- Południe to też zróżnicowana i bogata oferta lokali gastronomicznych, kawiarni a także oferta kulturalna (teatry, kino, muzea).

Warszawa Rembertów

Rembertów - dzielnica Warszawy położona w prawobrzeżnej części miasta, jego powierzchnia zajmuje 19,30 km2 oraz zamieszkuje tu 24 328 mieszkańców. Rembertów dzieli się na:

 • Stary Rembertów

 • Nowy Rembertów Kawęczyn-Wygoda

  Graniczy on od zachodu Pragą- Południe i Targówkiem, od południa z Wawrem, od wschodu z Wesołą oraz gminą Zielonka a od północy z gminą Ząbki. Mieszkańcy cenią to miejsce za dużą ilość terenów zielonych, spokój i możliwość odpoczynku od zgiełku miasta. Aż 30 % powierzchni Rembertowa to lasy, na obszarze między ulicami Marsa, Żołnierską i torami kolejowymi linii Warszawa Zachodnia-Terespol powstał rezerwatem przyrody Kawęczyn- strefa ochrony bociana czarnego. W pobliżu znajdują się również torfowisko Bagno Jacka Mazowiecki Park Krajobrazowy, Warszawski Obszar Chronionego Krajobrazu oraz Lisie Bagno. Rembertów przyciąga również licznymi godnymi uwagi imprezami plenerowymi, które oferują atrakcję dla całej rodziny a dla tych aktywnych co roku organizowany jest jesienny bieg uliczny.

  W dużym stopniu ludność Rembertowa zamieszkuje tu od urodzenia wynika to z odleglejszego położenia od centrum stolicy oraz przeważającej zabudowy jednorodzinnej. W przeszłości dzielnica ta była osiedlem zamieszkiwanym głównie przez wojskowych i ich rodziny. Dziś Rembertów oferuję również nowoczesne inwestycje mieszkaniowe i przyciąga niższymi cenami nieruchomości chętnych na kupno pierwszego mieszkania. Z tego względu coraz większa grupa mieszkańców to młode rodziny z dziećmi a także studenci ze względu na położenie dwóch wyższych uczelni: filii Szkoły Wyższej Pedagogiki Specjalnej oraz Akademii Sztuki Wojennej, której teren to najlepiej zachowany zespół w stylu dworkowym z początku lat 20-tych ubiegłego wieku.

  Komunikacja w Rembertowie oceniana jest przez jego mieszkańców dobrze, a podróż szybką kolejką SKM pozwala dotrzeć w ok 20 minut do Centrum Warszawy. Do dyspozycji mieszkańców są również linie autobusowe, z przystanku Metro Politechnika do Rembertowa dotrzemy w ok 35 minut oraz pociągi KM. Jeżeli chodzi o dojazd samochodem to w godzinach szczytu jest on bardziej czasochłonny. Przez dzielnicę przebiega trasa S8 (Wrocław- Białystok) oraz trzy drogi wojewódzkie nr 629 Warszawa- Radzymin, nr 631 Warszawa- Zielonka i nr 637 Warszawa- Węgrów. Ponadto głównymi ulicami Rembertowa są Strażacka, Marsa, Aleja Generała Chruściela “Montera”, Żołnierska i Chełmżyńska. Parki w Rembertowie oferują place zabaw dla dzieci, skatepark, siłownie plenerowe oraz boiska sportowe, mieszkańcy wolny czas mogą również spędzić na basenie oraz boisku sportowym udostępnionym przez Akademię Sztuki Wojennej. Bogatą ofertę dla ceniących kulturę i sztukę posiada Dom Kultury Rembertów, zachęca on odwiedzających licznymi koncertami, spektaklami teatralnymi, wieczorami i konkursami poetyckimi a także wieczorkami i zabawami tanecznymi a dla młodzieży oferuje m in. turnieje gier komputerowych. Z pewnością dla niektórych mieszkańców atutem dzielnicy jest brak wielkich centr handlowych, jedynie dostępne jest niewielkie Centrum Handlowe HOPSTOP z 10 lokalami usługowymi, mimo to infrastruktura handlowo- usługowa zaspokaja wszystkie potrzeby. Istotnym jej elementem jest Bazar Rembertów oraz małe sklepy oferujące często artykuły od podwarszawskich rolników. Usługi medyczne oceniane są jako zadowalające, mieszkańcy mają do dyspozycji publiczne ośrodki zdrowia oraz kilka prywatnych a także jeden prywatny szpital. Warto dodać, iż w tej dzielnicy mieści się Ogólnokształcąca Szkoła Muzyczna zajmująca wysoką lokatę w rankingu, ponad to szkoły na terenie Rembertowa mieszkańcy oceniają dobrze a sami rodzice za duży plus uważają kameralne warunki oraz naukę na jedną zmianę.

Warszawa Śródmieście

Śródmieście- to niewątpliwie najbardziej interesująca dzielnica w Stolicy, położona jest w lewobrzeżnej części miasta tuż przy Wiśle, powierzchnia obejmuje obszar 15,57 km2 z liczbą ludności wynoszącą 115 395. W skład Śródmieścia wchodzi:

 • Stare Miasto

 • Nowe Miasto

 • Muranów

 • Śródmieście Północne

 • Śródmieście Południowe

 • Powiśle

 • Solec

 • Ujazdów

  Ścisłe Centrum znajduje się na terenie ograniczonym ulicami Marszałkowską, Alejami Jerozolimskimi, Emilii Plater i Świętokrzyską, z najbardziej znaną wszystkim Polakom budowlą, Pałacem Kultury. Tu również znajduje się centrum komunikacji miejskiej, ruch tramwajowy oraz autobusowy a także dwie najważniejsze stacje Metra Warszawskiego, Centrum i Świętokrzyska, stanowią idealną możliwość komunikacji z innymi dzielnicami. Jak również dzięki z odległymi częściami Polski obiektem, który to umożliwia jest Dworzec Centralny. To w Śródmieściu znajdują się najważniejsze instytucje, ośrodki akademickie i kulturalne.

  Osoby lubiące być w centrum wydarzeń, ceniące sobie szeroki wybór lokali gastronomicznych, bywalcy teatrów, muzeów i kin odnajdą się tu bez wątpienia. Bliskość urokliwego Starego Miasta jest niewątpliwie ogromną zaletą Śródmieścia, gdzie w jego pobliżu można zamieszkać w przepięknych starych kamienicach. W innych częściach dzielnicy przyszli inwestorzy mogą wybierać między budynkami z lat 50., PRL-owskimi blokami jak również luksusowymi wnętrzami w nowoczesnych wieżowcach. Osobą chcącym zamieszkać w Śródmieściu i jednocześnie cieszyć się bardziej kameralną i zaciszną atmosferą polecane jest Śródmieście Południowe z najbardziej prestiżowymi ulicami tej dzielnicy, Alejami Ujazdowskimi, Mokotowską, oraz Placem Zbawiciela, a także nieruchomości na Powiślu. Spora ilość biurowców, które mieszczą siedziby znaczących firm usytuowana jest w okolicach Ronda ONZ, Złotych Tarasów i Dworca Gdańskiego.

  Śródmieście jest dzielnicą, która jest najbardziej związana z historią Warszawy, znajduje się tu wiele zabytkowych budowli i terenów zielonych tj., Zamek Królewski, przepiękne Łazienki Królewskie, Muzeum Narodowe, Ogród Saski oraz Pałac Prezydencki.

Warszawa Targówek

Targówek- jedna z 18 dzielnic Warszawy położona w prawobrzeżnej części miasta, jego powierzchnia wynosi 24,22 km2 oraz zamieszkuje tu 124 279 mieszkańców. Targówek składa się z dwóch części, mieszkaniowej:

Bródno
Targówek Mieszkaniowy Zacisze

Oraz części przemysłowej, zwanej Targówkiem Fabrycznym, położonej w okolicach dawnych fabryk i nie cieszy się zbyt dużą sympatią mieszkańców.
Dzielnica Targówek znajduje się w odległość zaledwie 8 km od Centrum stolicy, sąsiaduje bezpośrednio od północy z Białołęką, od południa Pragą
- Południe natomiast od wschodu z Rembertowem oraz z dwoma miastami Ząbki i Marki a zachodnia część dzielnicy z Pragą- Północ.

Targówek jest coraz częściej wybierany jako miejsce zamieszkania ze względu na swoje zalety, którymi są na przykład duża ilość terenów zielonych, dobra komunikacja i wiele możliwości spędzenia czasu a także atrakcyjne oferty mieszkań. Dobrze funkcjonująca komunikacja miejska pozwala na dość szybkie połączenie Targówka z Centrum Warszawy, ale również z innymi dzielnicami, pomimo braku stacji Metra Warszawskiego, które są obecnie w budowie i zostaną w najbliższy czasie oddane do użytku, trasy linii autobusowych oraz tramwajowych zaspokajają potrzeby mieszkańców. Ponad to przez Targówek przechodzi trasa S8 prowadząca od Wrocławia do Białegostoku a najważniejszymi ulicami dzielnicy są Radzymińska, która swój początek ma na Pradze-Północ i prowadzi do Marek oraz Kondratowicza łącząca się z drogą krajową nr 634 w kierunku Ząbek.

Warto wspomnieć, że aż 30 % powierzchni tej dzielnicy to tereny zielone, w skład których wchodzi między innymi duży teren Lasu Bródnowskiego. Znajdująca się tu ścieżka dydaktyczna Nauka poszła w las, zapoznająca odwiedzających z tematyką historyczną, przyrodniczą, archeologiczną oraz geograficzną oraz ławki i stoliki zachęcają do odpoczynku na świeżym powietrzu. Kolejnym dobrze dostosowanym miejsce do wypoczynku i spacerów jest Park Wiecha, sporą atrakcją tego miejsca jest tor do jazdy na wrotkach a także boiska do koszykówki i fontanny. Mieszkańcy mają również do dyspozycji sporą ilość siłowni plenerowych, ścieżek rowerowych, korty tenisowe oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji Polonez z pływalnią. Jednocześnie dzielnica oferuję także liczne atrakcję dla najmłodszych, place zabaw z bogatym wyposażeniem. Plac zabaw przy Kanale Zaciszańskim z Tyrolką, trampolinami itp. czy Ogród Sensoryczny w Parku Bródnowskim, który za zadanie ma oddziaływanie na wszystkie pięć zmysłów a także oferuje możliwość korzystania z niego dzieciom niepełnosprawnym oraz Gród Bródno znajdujący się na terenie grodu obronnego z licznymi atrakcjami to jedne z ciekawszych propozycji dla dzieci.

Życie mieszkańców Targówka jest spokojne, swobodne i komfortowe także ze względu na dobrze rozwiniętą infrastrukturę handlowo-usługową (CH Targówek, Ikea, CH Renova), dobrą opiekę medyczną (Szpital Bródnowski, liczne przychodnie publiczne oraz prywatne) oraz ofertę edukacyjną.

Warszawa Ursus

Ursus- dzielnica położna w lewobrzeżnej części stolicy, na obszarze 9,36 km2 i zamieszkuje go 60 112 mieszkańców. Graniczy bezpośrednio z dwiema dzielnicami: Bemowem oraz Włochami a także od zachodu z Piastowem od południa z gminą Michałowice a od północy z gminą Ożarów Mazowiecki. Jej obszar został podzielony na 5 części:

Skorosze
Czechowice Szamoty
Niedźwiadek Gołąbki

Ta jedna z najmniejszych dzielnic Warszawy znana z Zakładów Ursus i dawnej produkcji ciągników. Jedną z głównych zalet jest fakt, iż uznawana jest za bardzo bezpieczną i sprzyjającą życiu dzielnicę. Bardzo dobrze rozwinięta komunikacja pozwala na dogodny dojazd do Centrum stolicy, w zależności od środka komunikacji to ok. 40 minut w godzinach szczytu oraz większości warszawskich dzielnic. Na terenie Ursusa znajdują się 4 stacje kolejowe, linie autobusowe oraz Szybka Kolej miejska tzw. SKM. Do głównych ulic tej dzielnicy zalicza się Gierdziejewskiego prowadzącą do ul. Połczyńskiej, skąd łatwo dostaniemy się do trasy S8, Ryżowa biegnąca od dzielnicy Włochy do Alei Jerozolimskich, które stanowią drogę wylotową w kierunku Centrum oraz Aleja 4 Czerwca 1989 roku, która ma swój początek na Bemowie (Jelonki Południowe) i również jak Ryżowa prowadzi do Alei Jerozolimskich.

Ursus jest dzielnicą z dużą ilością nowych inwestycji mieszkaniowych i nie tylko, ale te pierwsze są atrakcyjne dla młodych rodzin z dziećmi pod względem cen mieszkań, dodatkowo zachęca duża ilość terenów zielonych oraz atrakcji dla dzieci. Największy godnym uwagi parkiem jest Park Czechowicki ze stawem oraz amfiteatrem, gdzie odbywają się różne wydarzenia muzyczne a na co dzień można spacerować i karmić kaczki oraz Park Hassów, a także nowo powstający pierwszy w Warszawie ekologiczny park. Dzieci nie będą się tu z pewnością nudzić, gdyż dzielnica proponuje wiele ciekawych możliwości tj: kompleks sportowy OSiR Ursus z parkiem linowym, pływalnią oraz Orlikiem, dzielnicowy klub AZS Ursus osiągający wyniki mistrzowskie w akrobatyce na terenie Polski jak i na świecie, Ośrodek Kultury Arsus posiadający w swojej ofercie wiele zajęć, oraz wciąż zwiększająca się liczba placów zabaw z największym Hasanka.

Dzielnica ta stawia również na edukację zwiększając liczbę szkół i przedszkoli, tylko w ciągu 3 lat zainwestowano 110 tyś.
Wciąż rozwijająca się in
frastruktura handlowo- usługowa zaspokaja wszystkie potrzeby mieszkańców, również usługi medyczne są tu na wysokim poziomie a i miłośnicy kultury odnajdą tu coś dla siebie dzięki głównemu centrum kultury Arsus gdzie odbywają się różne wystawy z zakresu sztuki współczesnej a także spektakle teatralne oraz seanse kinowe.

Warszawa Ursynów

Ursynów- dzielnica Warszawy położona w lewobrzeżnej części miasta na powierzchni 43,79 km2, oraz zamieszkuje ją już 150 668 mieszkańców. Graniczy on bezpośrednio z 3 dzielnicami: Wilanowem, Mokotowem i Włochami oraz z 4 gminami: Piasecznem, Konstancinem-Jeziorna, Raszynem i Lesznowolą. Ursynów składa się z 13 części (Dąbrówka, Grabów, Jeziorki Północne, Jeziorki Południowe, Kabaty, Natolin, Pyry, Skarpa Powsińska, Stary Służew, Stary Imielin, Ursynów Centrum, Ursynów Północny, Wyczółki). Istnieje również podział zwyczajowy na dwie części:

 • Wysoki Ursynów

 • Zielony Ursynów

  Ta pierwsza część Ursynowa skupia tereny obejmujące Ursynów Północny, Kabaty i Natolin, występują tu rozległe osiedla mieszkaniowe z charakterystycznymi wysokimi blokami oraz nowoczesne inwestycje mieszkaniowe. Dużym plusem jest bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura przeważająca infrastrukturę części Ursynowa Zielonego, szeroki wybór sklepów, lokali gastronomicznych i lokali usługowych zaspokaja wszystkie potrzeby jego mieszkańców. Przebiega tu część I Linii Metra Warszawskiego ze stacją końcową Kabaty, która umożliwia szybkie i wygodne połączenie Ursynowa z Centrum Warszawy co jest niewątpliwie dużym atutem dla osób aktywnych zawodowo i pracujących poza granicami dzielnicy. Jedną z ważnych ulic na terenie Ursynowa jest Aleja Komisji Edukacji Narodowej biegnąca aż do Doliny Służewieckiej, będącej częścią drogi krajowe nr. 2.

  Część zachodnia natomiast położona jest wzdłuż drugiej, mającej duże znaczenie dla komunikacji, ulicy Ursynowa ul. Puławskiej. Skupia ona tereny tj.: Wyczółki, Grabów, Stary Imielin, Jeziorki Północne i Południowe, Pyry oraz Dąbrówka. Przeważa tu zabudowa jednorodzinna, osiedla domków wolnostojących i szeregowych, jest to idealne miejsce dla rodzin marzących o własnym domu z ogródkiem. Komunikacja tej części Ursynowa oparta jest głównie na transporcie autobusowym, który spełnia w dużej części funkcję transportu dowożącego mieszkańców do stacji Metra Warszawskiego. Wraz z rozwojem i nowymi inwestycjami konsekwentnie dodawane są nowe linie autobusowe.

  Bliskie położenie Lasu Kabackiego oraz Powsińskiego Parku Kultury przyciąga miłośników aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu, jednocześnie nie brakuje tu klubów fitness, basenów oraz obiektów sportowych. Tu swoją siedzibę ma Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego oraz Warszawskie Centrum Onkologii.

Warszawa Wawer

Wawer- to największa pod względem powierzchni dzielnica położona w prawobrzeżnej części Warszawy, na terenie 79,7 km2 zamieszkuje 77 205 mieszkańców, graniczy z 5 dzielnicami, Pragą-Południe, Rembertowem, Wesołą, Wilanowem i Mokotowem oraz z gminą Wiązowna od wschodu i miastem Józefów od południa. Jego podział wygląda następująco:

 • Aleksandrów

 • Anin

 • Falenica

 • Las

 • Marysin Wawerski

 • Miedzeszyn

 • Międzylesie

 • Nadwiśle

 • Radość

 • Sadul

 • Wawer

 • Zerzeń

  Niewątpliwymi atutami tej dzielnicy są cisza, spokój oraz tereny zielone. Docenią to na pewno osoby chcące odpocząć po ciężkim dniu pracy od zgiełku miasta oraz preferujące spokojny tryb życia co za tym idzie nie doświadczymy tu wielu miejsc związanych z kulturą i rozrywką, ale zapewne mamy możliwość na co dzień obcowania z naturą, która jest tuż obok. Numerem jeden dla mieszkańców jest Mazowiecki Park Krajobrazowy wraz z dużą ilością ścieżek edukacyjnych a zaraz za nim są Plaża Romantyczna oraz Jezioro Torfy. Ponadto do dyspozycji są cztery szlaki rowerowe łącznie liczące ok. 44 km, oznaczone są kolorami i podzielone zostały odpowiednio do umiejętności. Szlak profesjonalny oznaczony na niebiesko, szlak żółty dla najmłodszych, szlak czerwony oraz zielony dla rekreacji. Kiedy pogoda nie sprzyja wypoczynkowi na świeżym powietrzu są jeszcze do dyspozycji Ośrodek Sportu i Rekreacji z pływalnią oraz lodowiskiem.
  Te wymienione atuty muszą mieszkańcom zrekompensować niezbyt dobrze rozwiniętą komunikację miejską, gdzie jednym z głównych środków transportu jest Szybka Kolej Miejska SKM, dzięki niej mieszkańcy w ok 30 minut znajdą się w Śródmieściu oraz pociągi
  Koleji Mazowiecki trasy w kierunku Otwocka i Celestynowa, w sumie jest tu 7 stacji. Dodatkowo kursuje tu kilka linii autobusowych, jednak połączenia z innymi dzielnicami nie są satysfakcjonujące. Jedną z głównych ulic jest Patriotów oraz przebiega tędy droga krajowa nr 2.
  Kolejnym atutem jest dobrze rozwinięte usługi medyczne, nie brakuję tu specjalistów od chorób dziecięcych a i seniorzy mają łatwy dostęp do lekarzy bez stania w długich kolejkach. Dobrze znane wszystkim w Polsce Centrum Zdrowia Dziecka znajduje się właśnie w Wawrze a ponad to Szpital Kardiologiczny oraz Instytut Kardiologii im. Prymasa Tysiąclecia Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Podsumowując można jeszcze wspomnieć, iż infrastruktura handlowo- usługowa w tej dzielnicy jest na bardzo dobrym poziomie, znajduje się tu dwa godne polecenia bazarki, z produktami ekologicznymi oraz produktami kuchni bezglutenowej i wegańskiej, a także Centrum Handlowe, kilka supermarketów oraz punkty usługowe. Nie ma również większego problemu z dostępnością szkół i przedszkoli.

Warszawa Wesoła

Wesoła - od 2002 jedna z18 dzielnic Warszawy położona w prawobrzeżnej części miasta, jej powierzchnia zajmuje 22,94 km2 oraz zamieszkuje tu 25 439 mieszkańców. Wesoła dzieli się na:

 • Plac Wojska Polskiego

 • Zielona- Grzybowa

 • Wesoła- Centrum

 • Wola Grzybowska

 • Groszówka

 • Stara Miłosna

  Bezpośrednim sąsiedztwem od zachodu są dzielnice Rembertów i Wawer, od południa gmina Wiązowna, od wschodu Sulejówek natomiast od północy Zielonka. Wesoła jest oddalona od centrum Warszawy o ok.19 km i podobnie jak Rembertów cieszy się sympatią mieszkańców ze względu na dużą ilość terenów zielonych, ciszę i spokój oraz możliwość odpoczynku od zgiełku miasta i wolniejszego tempa życia. W jej bliskim sąsiedztwie znajduję się Mazowiecki Park Krajobrazowy, który swymi lasami pokrywa ok 60% powierzchni dzielnicy tworząc tym samym korzystny mikroklimat, dzięki temu mieszkańcy dzielnicy Wesoła żyją dużo dłużej i są znacznie zdrowsi od mieszkańców innych dzielnic Warszawy. Jednocześnie jest to najczęściej wybierane miejsce przez mieszkańców do uprawiania sportu i rekreacji, aktywni biegacze oraz miłośnicy jazdy rowerem nie mogli wymarzyć sobie lepszego miejsca. Dużą atrakcją dla wielbicieli jazdy konnej jest teren znajdującego się tu Ośrodka Szkoleniowego Sportów Konnych i Rekreacji, gdzie mogą doskonalić swoje umiejętności a także corocznie organizowany jest dzielnicowy piknik. Ponad Wesoła oferuje mieszkańcom Aqua Park, fitness kluby oraz siłownie plenerowe a także korty tenisowe na terenie Ogniska Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej.

  W tej części Warszawy przeważa zabudowa jednorodzinna, gdzie ludzie zamieszkują z pokolenia na pokolenie. Ale wraz ze wzrostem zainteresowania osób chętnych tu zamieszkać, ze względu na walory dzielnicy (w przeważającej części to seniorzy i rodziny z dziećmi), zaczęły tu powstawać również nowoczesne inwestycje mieszkaniowe, zachęcające swymi stosunkowo niskimi cenami. A co za tym idzie również rozwój dzielnicy przebiega w ostatnim czasie proporcjonalnie do zwiększających się potrzeb, m. in. władze dzielnicy postawiły na rozbudowę sieci żłobków, przedszkoli i szkół a także modernizowanie dróg tak aby poprawić bezpieczeństwo mieszkańców. Osoby korzystające z samochodów i pracujące poza granicami dzielnicy muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu w godzinach szczytu, dlatego bardzo dobrą alternatywą dla mieszkańców jest podróż szybką koleją SKM oraz pociągami KM a także uzupełniającą siecią linii autobusowych, szczególnie ważną dla osób zamieszkujących część dzielnicy Stara Miłosna z uwagi na sporą odległość stacji kolejowej. Przez dzielnicę przebiega droga krajowa nr 2 oraz droga wojewódzka nr 631 Warszawa- Nowy Dwór Mazowiecki, ponad to do głównych ulic zalicza się Trakt Brzeski, ulicę Jana Pawła II, Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego, Juliana Ursyna Niemcewicza, Bolesława Prusa i 1 Praskiego Pułku WP.

  Infrastruktura handlowo- usługowa jest na bardzo dobrym poziomie i zaspokaja w pełni potrzeby mieszkańców, mają oni do wyboru Galerię Wesoła z kilkunastoma sklepami, duże sieciowe sklepy oraz małe osiedlowe sklepiki. Wielu korzysta z bazaru znajdującego się w sąsiadującym Sulejówku, gdzie mogą zaopatrzyć się w produkty od podwarszawskich rolników i przetwórców. Usługi medyczne oferowane w dzielnicy są na zadowalającym poziomie, Samodzielny Zespół Publiczny Zakładów Lecznictwa Otwartego oferuje 3 przychodnie rejonowe, gdzie przyjmują również lekarze specjaliści a w razie konieczności skorzystać można również z pomocy w kilku przychodniach prywatnych. Dzielnica nie posiada na swoim terenie szpitala, natomiast w sąsiadującym Wawrze znajduje się Centrum Zdrowia Dziecka w Międzylesiu oraz najbliższe placówki tj. Centralny Szpital MON przy Szaserów, Szpital Grochowski i Szpital Praski.

  Pomimo peryferyjnego położenia w dzielnicy funkcjonuje tu kilka dobrych restauracji oraz sieciowe fast foody. W trakcie realizacji jest budowa dużej Galerii Handlowej Kolorowe Życie w pobliskiej gminie Wiązowna, gdzie planowane jest otwarcie kina typu multiplex, marketu, wielu butików i punktów usługowych oraz restauracji. Mieszkańcy Wesołej będą mogli jeszcze lepiej i swobodniej robić zakupy jak również pozwoli to uzupełnić pewne braki jak np. Kino.

Warszawa Wilanów

Wilanów- jedna z 18 dzielnic Warszawy położona w lewobrzeżnej części miasta, na terenie o powierzchni 36,73 km2, zamieszkała przez 40 060 mieszkańców. Wilanów graniczy z Ursynowem, Mokotowem oraz przez Wisłę z Wawrem, ponad to z gminą Konstancin- Jeziorna. Dzielnica została podzielona na 8 obszarów:

 • Wilanów Wysoki

 • Wilanów Niski

 • Wilanów Królewski

 • Błonia Wilanowskie

 • Powsinek

 • Zawady

 • Kępa Zawadowska

 • Powsin

  Wilanów kojarzony głównie z najważniejszym zabytkiem tej dzielnicy, Pałacem w Wilanowie, gdzie niegdyś zamieszkiwał Jan III Sobieski jest również atrakcyjnym miejscem do zamieszkania. Na terenie Błoni Wilanowskich usytuowane jest nowoczesne osiedlem mieszkaniowe zwane Miasteczkiem Wilanów, które w dalszym ciągu się rozbudowuje i powiększa o kolejne inwestycję mieszkaniowe oraz stref publicznych. Dzielnica ta jest rekomendowana dla osób ceniących sobie komfort, nowoczesny styl oraz osób wybierających chętniej samochód jako środek transportu. Niestety komunikacja miejska nie jest zaletą tego miejsca. W danej chwili mieszkańcy mają do dyspozycji komunikację autobusową, ale z czasem planuje się tu również linię tramwajową a także w budowie jest Południowa Obwodnica Warszawy, która znacząco ułatwi życie mieszkańcom. Głównymi ulicami Wilanowa są ulice Sobieskiego i Powsińska łączące dzielnicę z Centrum Warszawy, Aleja Wilanowska prowadząca na Mokotów a także ul. Przyczółkowa biegnąca wzdłuż Wisły przez całą dzielnicę i będąca częścią drogi wojewódzkiej nr. 724. Ponadto istotnymi ulicami dla Miasteczka Wilanów są ulica Vogla łącząca je z obszarem Starego Wilanowa oraz ulicą Powsińską a także jego główna ulica Aleja Rzeczpospolitej.

  Wszelkie niedogodności związane z komunikacją i niezbyt dobrze rozwiniętą infrastrukturą rekompensują mieszkańcom przepiękne tery zielone za pewne będące niewątpliwą zaletą tej dzielnicy. Na terenie o powierzchni 6346 ha znajduję się rezerwat przyrody Morysin z lasem łęgowym i olszowym, kolejnym jest Park Natoliński, gdzie również znajduję się rezerwat przyrody a także znajdujący się w sąsiedztwie Las Kabacki idealne miejsce do spacerów, joggingu oraz wycieczek rowerowych. Mieszkańcy lubiący spędzać weekendy na świeżym powietrzu wybierają Park Kultury Powsin z siłowniami plenerowymi, basenem, tężnią solankową oraz licznymi restauracjami i kawiarniami oraz przepiękny Ogród Botaniczny. Reasumując jest to wymarzone miejsce dla osób ceniących spokój i bliskość natury, dla rodzin z małymi dziećmi ze względu na dużą ilość placów zabaw i kawiarni oferujących zajęcia dla najmłodszych a także właścicieli czworonogów.

Warszawa Włochy

Włochy- 7 pod względem wielkości dzielnica Warszawy położona w lewobrzeżnej części miasta, jej powierzchnia wynosi 28,63 km2 oraz zamieszkuje tu 42 862 mieszkańców. Włochy podzielone są na 8 części:

 • Nowe Włoch

 • Stare Włochy

 • Salomea

 • Raków

 • Opacz Wielka

 • Okęcie

 • Załuski

 • Paluch

  Włochy sąsiadują z 6 dzielnicami oraz dwiema gminami podmiejskimi. Bezpośrednio od południa graniczą z powiatem pruszkowskim oraz Ursynowem, jednocześnie stanowiąc południową granicę Warszawy, od północy z Bemowem i Wolą od wschodu z Ochotą i Mokotowem a zachodnia część dzielnicy sąsiaduje z Ursusem.

  Najlepiej wszystkim znaną częścią tej dzielnicy jest Okęcie z największym portem lotniczym Lotnisko Chopina i główną bazą Polskich Linii Lotniczych LOT. Dzielnica ta podobnie jak sąsiadujący z nią Ursus cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem zarówno inwestorów, czego wynikiem są nowo powstające atrakcyjne inwestycje mieszkaniowe oraz zainteresowaniem młodych rodzin z dziećmi, wybierających tą dzielnicę jako najbardziej atrakcyjną pod względem zamieszkania. We Włochach dostępnych jest stosunkowo dużo miejsc pracy, mają na to wpływ między innymi port lotniczy oraz liczne biurowce. Dużym plusem jest doskonała komunikacja miejska pozwalająca na szybkie połączenie z Centrum stolicy oraz bliskość ważnych tras. Najszybszym środkiem komunikacji jest zdecydowanie Szybka Kolej Miejska SKM oraz pociągi Kolei Mazowieckich, podróż trwa ok. 20 minut do ścisłego centrum Warszawy, ale również sieć linii tramwajowych i trasy autobusowe dobrze spełniają swoją rolę. Przez Włochy przebiegają dwie drogi wyjazdowe z Warszawy: Aleja Krakowska oraz Aleje Jerozolimskie, znaczące są również ulica Nowolazurowa oraz Południowa Obwodnica Warszawy S2.

  Na terenie dzielnicy nie brakuję parków i terenów zielonych, jednym z ważniejszych jest Park Kombatantów z zabytkowym Płacykiem Koelichenów gdzie obecnie mieści się biblioteka publiczna a jego historia sięga XVIII, kolejnym wartym uwagi jest Park ze Stawami Cietrzewia z placem zabaw dla dzieci oraz siłownią plenerową a także odwiedzający mają możliwość spotkać tu wiele gatunków ptaków i płazów. Niewątpliwie atrakcyjny jest spacer alejami pomnikowymi, przy których rosną drzewa będące pod ochroną. Dla osób lubiących aktywności fizyczną dostępnych jest kilka godnych uwagi miejsc tj. Park sportowo- rekreacyjny, Ośrodek Sportu i Rekreacji i inne. A i Miłośnicy wydarzeń kulturalnych odnajdą we Włochach zadowalająca ofertę, pomimo braku większych obiektów kulturalnych.

  Dobrze rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa z odpowiednio wyposażonymi sklepami i lokalami usługowymi, których oferta zadowoli nawet tych najbardziej wymagających, pozwala na swobodne i komfortowe życie codzienne, nie bez znaczenia jest również wysoki poziom oferty edukacyjnej a także zaspokajające potrzeby mieszkańców usługi medyczne.

Warszawa Wola

Wola- to jedna z 18 dzielnic Warszawy, znajdująca się w lewobrzeżnej części miasta i bezpośrednio granicząca z Bemowem, Żoliborzem, Ochotą, Śródmieściem i Włochami. Jej powierzchnia zajmuje 19,26 m2 i podzielona jest na 8 części:

Koło
Ulrychów Odolany Powązki Młynów
Czyste
Nowolipki Mirów

Liczba mieszkańców w styczniu tego roku wynosiła 140 958, a jej znaczącymi atutami są bliskie położenie od Centrum Warszawy, doskonała komunikacja z innymi dzielnicami, do której na początku 2020 roku dołączy II Linia Metra Warszawskiego, oraz Dworzec Zachodni. Do znaczących ulic można zaliczyć: Aleje Prymasa Tysiąclecia mającą początek na Szczęśliwicach i przechodzącą w trasę S8 prowadzącą w kierunku obwodnicy Marek a także umożliwiająca dojazd do autostrady A2, Górczewską umożliwiająca dojazd do Bemowa oraz ulicę Wolską. Kolejnym argumentem przemawiającym za zamieszkaniem w tej dzielnicy jest duża ilość terenów zielonych tj. Lasek na Kole oraz parki z placami zabaw i siłowniami plenerowymi: Moczydło, Sowińskiego z niedawno otwartą suchą tężnią, Szymańskiego oraz park Powstańców Warszawy a zarazem wiele ciekawych miejsc związany historią Warszawy, kulturą, rozrywką i wypoczynkiem. Bliskość szkół, przedszkoli, przychodni lekarski, banków oraz Centrów Handlowych sprawia, że codzienne życie jest tu przyjemnością a dzielnica wciąż stara się sprostać potrzebom jej mieszkańców poprzez ciągły rozwój i zmiany. Wola w przeważającej części to stare budownictwo, ale od pewnego czasu cieszy się zainteresowaniem Inwestorów i powstaje tu wiele nowoczesnych osiedli mieszkaniowych, które przyciągają rodziny z dziećmi jak również ludzi młodych prowadzących aktywne życie w sferze praca i kariera, oraz inwestycji związanych z biznesem.

Warszawa Żoliborz

Żoliborz- niewielka dzielnica znajdująca się w lewobrzeżnej części miasta na powierzchni 8,47 km2, zamieszkuje ją 52 293 mieszkańców. Od północy graniczy bezpośrednio z Bielanami od zachodu z Bemowem a od południa z Wolą i Śródmieściem natomiast zachodnia granica Żoliborza to brzeg Wisły. Żoliborz został podzielony na 3 części

 • Stary Żoliborz

 • Sady Żoliborskie

 • Marymont- Potok

  Doskonała komunikacja znajdująca się na Żoliborzu pozwala na bardzo szybkie połączenie z Centrum Warszawy, obecność stacji Metra Warszawskiego oraz Dworca Gdańskiego jest dużym ułatwieniem dla jego mieszkańców, również sieć tramwajowa jak i autobusowa dociera do każdego miejsca tej dzielnicy. Połączenie z południowymi dzielnicami Warszawy oraz prawobrzeżną jej częścią umożliwia bliskość trasy S8. Znaczącymi ulicami Żoliborza są Powązkowska, Krasińskiego, Gwiaździsta, Mickiewicza a także znaczącą rolę odgrywa droga krajowa nr. 637 oraz S7.

  Dzielnica Żoliborz to nie tylko doskonała komunikacja to także bliskość natury w niewielkiej odległości od Centrum Warszawy, liczne ścieżki rowerowe, dogodne położenie Zalewu Zegrzyńskiego. To także doskonałe połączenie terenów zielonych i osiedli mieszkaniowych, czego doskonałym przykładem są Sady Żoliborskie z rozległym parkiem. Godny uwagi jest również Park Żeromskiego z Centrum Sztuki Fort Sokolnickiego, którego głównym zadaniem jest propagowanie inicjatyw kulturalny. Kultura jest kolejnym atutem w dzielnicy, miłośnicy teatrów, kin, galerii sztuk oraz obiektów muzealnych związanych z historią znają tu coś dla siebie i będą usatysfakcjonowani szerokim wyborem.

  W dzielnicy posiadającej kameralny charakter w części Marymont dobrze czuć będą się również studenci, którzy mogą liczyć na tańsze do wynajęcia mieszkania w wysokich blokach, natomiast przeciwieństwem jest część Stary Żoliborz, gdzie zamieszkują chętnie artyści, dziennikarze i politycy. Na Żoliborzu powstaje obecnie wiele nowoczesnych osiedli o podwyższonym standardzie a także luksusowe apartamenty.

  Żoliborz zaspokaja również potrzeby swoich mieszkańców szerokim wyborem ciekawych obiektów gastronomiczny jak również bardzo dobrą infrastrukturą handlowo- usługową, łatwą dostępnością usług medycznych a także dużą ilością żłobków, przedszkoli i szkół.

Inwestycja

Future Gardens

ul. Warzelnicza 7, 03-253 Warszawa
pon-pt: 10.00-18.00,


 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
 • deweloper warszawa janpul email

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Siedziba

JANPUL Developer

Białołęcka 259, 03-253 Warszawa
pon-pt: 8.00-16.00
tel. 22 811 17 10, 22 811 20 25

 • 500 181 730

 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przedstawione na tej stronie internetowej materiały nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego
i nie są wiążące dla stron, a ich charakter jest wyłącznie poglądowy.