Przejdź do treści głównej
|

„Mieszkanie Plus”””

Funkcjonujący od 2017 roku program rządowy, którego celem było zastąpienie programu „Mieszkanie dla młodych”. W przeciwieństwie do poprzednich programów mieszkaniowych, nie polega on na wsparciu kredytu hipotecznego, lecz na budowie tanich mieszkań pod wynajem. Program został powołany uchwałą Rady Ministrów z dnia 27 września 2016 roku, która określa działanie Narodowego Programu Mieszkaniowego. Program miał składać się z dwóch elementów:

– komercyjnego, bez cen regulowanych przez rząd, realizowanego na prywatnych gruntach przez BGK Nieruchomości;

– rządowego, z regulowanymi cenami, realizowanego na gruntach Skarbu Państwa przez Krajowy Zespół Nieruchomości.