Znajdź mieszkanie Znajdź mieszkanie

Odbiór mieszkania od dewelopera

Jak sprawdzić instalację grzewczą podczas technicznego odbioru mieszkania od dewelopera?

Sprawdzenie stanu instalacji grzewczej to jeden z najważniejszych elementów odbioru mieszkania od dewelopera. W przypadku, gdy decydujemy się na samodzielny odbiór, warto upewnić się, że wiemy, za pomocą jakich sposobów możemy zweryfikować jej poprawność. Nie zapominajmy także o tym, aby zapoznać się ze schematem instalacji, jaki widnieje na projekcie budowlanym. Dzięki niemu będziemy w stanie sprawdzić, czy wszystkie włączniki światła, gniazdka elektryczne, przyłącza wody i odpływy znajdują się we właściwym miejscu.

Kontynuuj czytanie

Przekazanie kluczy a odbiór mieszkania od dewelopera

Nie wszyscy mają świadomość tego, że obiór techniczny mieszkania od dewelopera nie jest równoznaczny z przekazaniem kluczy. To, czy moment odbioru kluczy będzie pokrywał się z odbiorem technicznym naszego mieszkania, uzależnione będzie od rodzaju umowy deweloperskiej. Jeśli jednak w umowie takiego zapisu nie ma, to zwykle przekazanie kluczy powinno nastąpić w chwili, gdy podpisana zostanie umowa przenosząca własność, tj. po odbiorze mieszkania. 

Kontynuuj czytanie

Czy warto samodzielnie odbierać mieszkanie od dewelopera?

Odbiór mieszkania od dewelopera to równie istotna kwestia, co wybór odpowiedniej inwestycji i późniejsze jej urządzanie. Od prawidłowego odbioru zależy bowiem wykrycie ewentualnych niedoróbek i usterek, które mogą skutecznie uniemożliwić nam wykonywanie dalszych prac lub narazić nas na niepotrzebne koszty lub co gorsza remonty. Na odbiór naszej inwestycji mieszkaniowej możemy udać się z inspektorem nadzoru budowlanego lub zrobić to samodzielnie. Pytanie brzmi tylko: czy warto robić to na własną rękę?

Kontynuuj czytanie

Kto może uczestniczyć w odbiorze technicznym nowego mieszkania od dewelopera?

Warto wiedzieć, że wbrew powszechnym opioniom, na odbiór nowego mieszkania od dewelopera nie musimy stawiać się osobiście. Niekiedy wyznaczony termin z różnych przyczyn może być dla nas nieodpowiedni – co w takim wypadku? Mamy prawo do upoważnienia do tego zadania swojego pełnomocnika, któremu deweloper wyda stosowne pozwolenie. Warto w takiej sytuacji skorzystać z usług inżyniera budowlanego lub inspektora nadzoru budowlanego, który przeprowadzi za nas fachowy odbiór zakupionego mieszkania. 

Kontynuuj czytanie

Stan deweloperski: co warto o nim wiedzieć?

Choć firmy deweloperskie często oferują możliwość wykończenia pod klucz, to większość osób decydujących się na zakup nowego mieszkania wybiera jednak opcję stanu surowego. Przede wszystkim dlatego, że stawiając na tzw. „stan surowy” możemy po prostu sporo zaoszczędzić i urządzić mieszkanie wedle własnych preferencji. Co należy rozumieć przez ten termin i na jakie udogodnienia możemy liczyć? To warto sprawdzić przed podpisaniem umowy.

Kontynuuj czytanie

Co warto wiedzieć o umowie sprzedaży mieszkania?

Pełnoprawnymi właścicielami mieszkania staniemy się dopiero po podpisaniu z deweloperem umowy sprzedaży. Warto zwrócić uwagę na szczegóły umowy i upewnić się, że zawiera ona wszelkie niezbędne elementy. Nie zapominajmy, że na jej podstawie wyodrębniona zostanie własność lokalu, która prawnie zostanie przeniesiona na nas. Z tego też powodu, przed podpisaniem takiej mowy, warto zwrócić się do doświadczonego w temacie prawnika. 

Kontynuuj czytanie

  • 1
  • 2
Inwestycja

Future Gardens

ul. Warzelnicza 7, 03-253 Warszawa
pon-pt: 10.00-18.00,


  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  • deweloper warszawa janpul email

    Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Siedziba

JANPUL Developer

Białołęcka 259, 03-253 Warszawa
pon-pt: 8.00-16.00
tel. 22 811 17 10, 22 811 20 25

  • 500 181 730

  • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przedstawione na tej stronie internetowej materiały nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego
i nie są wiążące dla stron, a ich charakter jest wyłącznie poglądowy.