3 etap Future Gardens już w sprzedaży! sprawdź

Co robić, gdy wykryjemy usterki przy odbiorze mieszkania od dewelopera?

Odbiór mieszkania od dewelopera może niekiedy przysporzyć nieco trudności. Co bowiem w przypadku, gdy profesjonalna firma z którą udajemy się na odbiór albo my sami wykryjemy ewentualne usterki? Warto uprzednio zasięgnąć informacji i wiedzieć, co robić w przypadku ewentualnych niedociągnieć.

Przede wszystkim informacje o wszelkich usterkach i niedoróbkach powinny znaleźć się w protokole technicznego odbioru nieruchomości. Po stwierdzeniu usterek i zapisaniu ich w protokole, deweloper zobowiązuje się do naprawienia ich w określonym czasie lub obniżeniu ceny nieruchomości, oczywiście za zgodą nabywcy.
Pamiętajmy, że odbiór techniczny i odbiór lokalu nie są tym samym: w pierwszym przypadku mamy do czynienia ze sprawdzeniem jakości wykonania mieszkania, w drugim - ze spisaniem stanu liczników i oficjalnym odbiorze kluczy do mieszkania. Warto zapoznać się z umową przedwstępną, która dokładnie określa, w jaki sposób oba te odbiory będą przeprowadzone.  

 

Przedstawione na tej stronie internetowej materiały nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i nie są wiążące dla stron, a ich charakter jest wyłącznie poglądowy.

Realizacja Asearch.pl - Janpul 2021