3 etap Future Gardens już w sprzedaży! sprawdź

Na co zwrócić uwagę podczas odbioru mieszkania od dewelopera?

Odbiór mieszkania od dewelopera jest niestety często bagatelizowany. Nie wszyscy mamy świadomość tego, jak wiele od niego zależy i jak wiele czasu i pieniędzy możemy zaoszczędzić, jeśli się do niego dobrze przygotujemy. Warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę i zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt, który umożliwi sprawdzenie istotnych parametrów.

Podczas odbioru technicznego mieszkania musimy sprawdzić przede wszystkim powierzchnię mieszkania - metraż powinien być zgodny z metrażem zawartym w umowie. Wszelkie odstępstwo większe niż określony wcześniej margines błędu, powinno być reklamowane. Istotne będzie także sprawdzenie równości podłóg, ścian oraz prawidłowego osadzenia i szczelności okien.  

Jeśli planujemy instalować internet albo telewizję satelitarną, to musimy sprawdzić, czy doprowadzony jest światłowód oraz dodatkowe instalacje techniczne. Warto pamiętać, że wszystkie budynki wielorodzinne, które otrzymały zgodę na budowę po 23 lutego 2013 muszą mieć taki światłowód doprowadzony. Równie istotne będzie także instalacja elektryczna - odbierając mieszkanie powinniśmy koniecznie sprawdzić, czy do wszystkich gniazdek doprowadzony jest prąd. Wykonawca powinien ponadto przekazać protokół pomiaru instalacji elektrycznej. Na koniec należy sprawdzić także prawidłowe poprowadzenie oraz działanie wentylacji. Warto porównać piony wentylacyjne z tymi, które znajdowały się na planach oraz przede wszystkim sprawdzić, czy wentylacja odpowiednio działa. 

 

Przedstawione na tej stronie internetowej materiały nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i nie są wiążące dla stron, a ich charakter jest wyłącznie poglądowy.

Realizacja Asearch.pl - Janpul 2021