3 etap Future Gardens już w sprzedaży! sprawdź

Stan deweloperski: co warto o nim wiedzieć?

Choć firmy deweloperskie często oferują możliwość wykończenia pod klucz, to większość osób decydujących się na zakup nowego mieszkania wybiera jednak opcję stanu surowego. Przede wszystkim dlatego, że stawiając na tzw. „stan surowy” możemy po prostu sporo zaoszczędzić i urządzić mieszkanie wedle własnych preferencji. Co należy rozumieć przez ten termin i na jakie udogodnienia możemy liczyć? To warto sprawdzić przed podpisaniem umowy.

Przez stan deweloperski rozumiemy stan surowy mieszkania, który otrzymamy od dewelopera podczas odbioru mieszkania. Zakres prac, jaki będzie przez niego wykonany, powinien być określony w umowie, którą w momencie nabycia mieszkania podpisujemy. Niektórzy deweloperzy oferują także podwyższony stan deweloperski oraz proponują klientom indywidualne pakietu wykończeniowe. Zasadniczo jednak stan deweloperski mieszkania obejmuje najczęściej:

- drzwi zewnętrzne do mieszkania;

- okna i parapety;

- grzejniki;

- wylewkę podłogową;

- tynki;

- ściany przygotowane do malowania;

- instalacje elektryczną, grzewczą, wentylacyjną i wodno-kanalizacyjną.

 

 

 

 

Przedstawione na tej stronie internetowej materiały nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i nie są wiążące dla stron, a ich charakter jest wyłącznie poglądowy.

Realizacja Asearch.pl - Janpul 2021