3 etap Future Gardens już w sprzedaży! sprawdź

Kto może uczestniczyć w odbiorze technicznym nowego mieszkania od dewelopera?

Warto wiedzieć, że wbrew powszechnym opioniom, na odbiór nowego mieszkania od dewelopera nie musimy stawiać się osobiście. Niekiedy wyznaczony termin z różnych przyczyn może być dla nas nieodpowiedni – co w takim wypadku? Mamy prawo do upoważnienia do tego zadania swojego pełnomocnika, któremu deweloper wyda stosowne pozwolenie. Warto w takiej sytuacji skorzystać z usług inżyniera budowlanego lub inspektora nadzoru budowlanego, który przeprowadzi za nas fachowy odbiór zakupionego mieszkania. 

Jeśli zdecydujemy się na powierzenie odbioru mieszkania fachowcowi, to kluczowy będzie wybór odpowiedniego specjalisty. Najlepiej takiego, z którego usług korzystał już ktoś z naszych znajomych. Ewentualnie możemy go także poszukać poprzez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa. Pamiętajmy, że sprawdzony i zaufany fachowiec to gwarancja profesjonalnego odbioru mieszkania od dewelopera, należytego zbadania inwestycji oraz znalezienia wszystkich ewentualnych usterek. W przypadku niedostrzeżenia niedoróbek lub zaniedbań możemy narazić się na wysokie koszty ich naprawy, jeśli zostaną one zauważone dopiero po upływie rękojmi.

Przedstawione na tej stronie internetowej materiały nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i nie są wiążące dla stron, a ich charakter jest wyłącznie poglądowy.

Realizacja Asearch.pl - Janpul 2021