3 etap Future Gardens już w sprzedaży! sprawdź

Czy warto samodzielnie odbierać mieszkanie od dewelopera?

Odbiór mieszkania od dewelopera to równie istotna kwestia, co wybór odpowiedniej inwestycji i późniejsze jej urządzanie. Od prawidłowego odbioru zależy bowiem wykrycie ewentualnych niedoróbek i usterek, które mogą skutecznie uniemożliwić nam wykonywanie dalszych prac lub narazić nas na niepotrzebne koszty lub co gorsza remonty. Na odbiór naszej inwestycji mieszkaniowej możemy udać się z inspektorem nadzoru budowlanego lub zrobić to samodzielnie. Pytanie brzmi tylko: czy warto robić to na własną rękę?

Samodzielny odbiór mieszkania od dewelopera ma sens przede wszystkim wówczas, gdy posiadamy wiedzę techniczną, potrzebną w tej sytuacji i niezbędny sprzęt, który pomoże nam w wykryciu ewentualnych usterek. Konieczne jest także zapoznanie się z zasadami i trybem przeprowadzania takiego odbioru oraz umówienie się na spotkanie z deweloperem w ciągu dnia, kiedy dostępne jest naturalne światło. Podczas odbioru nowego mieszkania musimy także pamiętać o sprawdzeniu powierzchni należących do mieszkania – garażu, miejsca postojowego, komórki lokatorskiej lub piwnicy.

Przedstawione na tej stronie internetowej materiały nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i nie są wiążące dla stron, a ich charakter jest wyłącznie poglądowy.

Realizacja Asearch.pl - Janpul 2021