3 etap Future Gardens już w sprzedaży! sprawdź

Jak sprawdzić instalację grzewczą podczas technicznego odbioru mieszkania od dewelopera?

Sprawdzenie stanu instalacji grzewczej to jeden z najważniejszych elementów odbioru mieszkania od dewelopera. W przypadku, gdy decydujemy się na samodzielny odbiór, warto upewnić się, że wiemy, za pomocą jakich sposobów możemy zweryfikować jej poprawność. Nie zapominajmy także o tym, aby zapoznać się ze schematem instalacji, jaki widnieje na projekcie budowlanym. Dzięki niemu będziemy w stanie sprawdzić, czy wszystkie włączniki światła, gniazdka elektryczne, przyłącza wody i odpływy znajdują się we właściwym miejscu.

Jak sprawdzić instalację grzewczą? W sezonie grzewczym, sprawdzając, czy grzejniki są ciepłe, a w pozostałej części roku – upewniając się, że zawory łatwo się otwierają i zamykają. Jeśli w budynku jest instalacja gazowa, to koniecznie musimy ustalić, czy na pewno nie mamy do czynienia z ulatniającym się gazem i czy wentylacja ma odpowiedni ciąg. Przyłóżmy zapalniczkę do kratki wentylacyjnej - jeśli płomień odchyli się w jej kierunku, to znaczy, że wentylacja jest drożna. Na koniec zwróćmy uwagę na instalację elektryczną. Jak upewnić się, że działa? Zaopatrzmy się w oprawki z żarówkami - najlepiej w ilości odpowiadającej planowanym źródłom światła. Wystarczy je włączyć, aby zobaczyć, czy świecą prawidłowo. Jeśli zaczną migać lub się nie zapalą, może to świadczyć o przeciążeniu lub usterce. 

Przedstawione na tej stronie internetowej materiały nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i nie są wiążące dla stron, a ich charakter jest wyłącznie poglądowy.

Realizacja Asearch.pl - Janpul 2021