
Pruszkowianie oddali hołd Warszawianom
W piątek 25 września 2015 już po raz 71. Uczczono pamięć Ofiar Obozu Przejściowego Dulag 121. Z tej okazji odbyła się Msza Święta w intencji poległych, którą odprawili pruszkowscy kapłani pod przewodnictwem proboszcza Żbikowskiej parafii, księdza Bogdana Przegalińskiego.
W uroczystościach wzięła udział młodzież szkolna ze sztandarami i nauczyciel. Na uroczystości pojawili się także kombatanci i osoby, które w 1944 roku przebywały w obozie. Kwiaty złożuli przedstawiciele stowarzyszeń społecznych i partii.
(źródło obrazka: pruszkow.pl)