Znajdź mieszkanie Znajdź mieszkanie

Wynajem mieszkania

Wynajem mieszkania: jaki układ wybrać?

Układ mieszkania to wbrew pozorom nader istotna kwestia, która powinna odgrywać kluczową rolę przy wyborze odpowiedniego mieszkania na wynajem. Bez względu na to, czy zamierzamy wynajmować nowe mieszkanie w Warszawie sami, z partnerem, czy z rodziną, zwróćmy uwagę nie tylko na metraż, ale także na funkcjonalność poszczególnych pomieszczeń oraz ich lokalizację – stopień nasłonecznienia oraz położenie mogą okazać się niezmiernie istotne. 

Kontynuuj czytanie

Czym podyktowana jest cena wynajmu mieszkania?

Wynajem mieszkania z roku na rok staje się w Polsce coraz popularniejszy. Rozwiązanie takie niesie za sobą sporo plusów – szczególnie dla tych z nas, którzy nieustannie znajdują się w ruchu i nie wiedzą, gdzie będą za jakiś czas. Szerokie możliwości na polskim i zagranicznym rynku pracy, a wreszcie chęć podróżowania sprawiają, że coraz większa grupa ludzi woli nie wiązać się na wiele lat z konkretnym miejscem. Ci z kolei, którzy marzą o własnym nowym mieszkaniu w Warszawie, decydują się na wynajem do czasu odłożenia wkładu własnego i zyskania zdolności kredytowej. 

Kontynuuj czytanie

Jak zweryfikować najemcę mieszkania?

Od wyboru właściwego najemcy zależy, wbrew pozorom, naprawdę sporo. Aby wynajem był dla nas maksymalnie komfortowy, a współpraca z najemcą bezproblemowa, konieczne jest wybranie odpowiedniego najemcy, który wywiąże się z podpisanej umowy i będzie korzystał z naszego mieszkania w sposób odpowiedzialny. Nie zapominajmy, że poszukujących nowego mieszkania w Warszawie na wynajem jest teraz naprawdę wielu i z łatwością znajdziemy takiego, który będzie odpowiadał naszym oczekiwaniom. 

Kontynuuj czytanie

Jakie obowiązki ma osoba oferująca wynajem mieszkania?

Wynajem mieszkania jest praktyką coraz częstszą i coraz powszechniejszą. Decydujemy się na nią nie tylko na studiach, w chwili podjęcia pierwszej pracy, ale także wówczas, gdy przygotowujemy się jeszcze do zakupu własnego nowego mieszkania. Warto pamiętać, że osoby decydujące się na wynajem mieszkania mają nie tylko obowiązki, ale także określone prawa, które powinny być przestrzegane przez wynajmującego nieruchomość. Przed podpisaniem umowy i zdecydowaniem się na powinniśmy się z nimi dokładnie zapoznać.

Kontynuuj czytanie

Dlaczego warto wynajmować mieszkanie?

Wynajem mieszkania nie zawsze podyktowany jest koniecznością - nierzadko może być także świadomym wyborem. Choć wciąż wynajmujemy mieszkania o wiele rzadziej niż mieszkańcy innych krajów Europy Zachodniej, to coraz więcej z nas decyduje się na wieloletni wynajem mieszkania. Szczególnie w przypadku, gdy nie chcemy jeszcze wiązać się kredytem lub poszukujemy odpowiedniego dla nas miejsca do życia.

Kontynuuj czytanie

Czym kierować się podczas szukania mieszkania na wynajem?

Szukając nowego mieszkania w Warszawie na wynajem warto wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników. Przede wszystkim musimy odpowiedzieć sobie na pytanie: jakie są nasze potrzeby? Wolimy mieszkać w centrum czy na obrzeżach? Zależy nam na życiu w miejscu, gdzie wiele się dzieje, czy możemy wolimy mieszkać w otoczeniu przyrody? Zwróćmy uwagę na dogodne połączenia z miejscem pracy i lokalną infrastrukturę. Z racji na dużą ilość nowych mieszkań w Warszawie, wybór odpowiedniego nie powinien stanowić dla nas problemu.

Kontynuuj czytanie

Wynajem mieszkania sprawdzonym sposobem na inwestycję

O tym, że zakup i wynajem mieszkania jest znakomitym sposobem na inwestycje wie chyba każdy, kto szukał lub szuka sprawdzonego sposobu na ulokowanie środków finansowych. Kupienie nowego mieszkania w dużym mieście to bezpieczne i opłacalne rozwiązanie. Co więcej - wynajęcie mieszkania zapewnia nam na tyle stałe źródło dochodu, że niekiedy warto zdecydować się nawet na kredyt, aby kupić rokującą nieruchomość - w końcu comiesięczną ratę będziemy mogli pokryć z wynajmu lokatorom. 

Kontynuuj czytanie

Dlaczego warto wynająć mieszkanie osobom posiadającym zwierzęta?

Ponad połowa Polaków posiada w domu jakieś zwierzę. Nic więc dziwnego, że sporo osób poszukujących mieszkania do wynajęcia szuka nieruchomości, której właściciel zgodzi się na przebywanie w niej zwierzęcia. Choć część z nas miałoby przed takim rozwiązaniem opory, warto dowiedzieć się, jak sytuacja wygląda naprawdę. Taki wynajem ma naprawdę sporo plusów.

Kontynuuj czytanie

 • 1
 • 2
Inwestycja

Future Gardens

ul. Warzelnicza 7, 03-253 Warszawa
pon-pt: 8.00-18.00, sob: 10.00-15.00

 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
Inwestycja

Nowe Miasto Pruszków

ul. Mechaników 1, 05-800 Pruszków
kontakt tylko telefoniczny

 • deweloper warszawa janpul email

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Siedziba

JANPUL Developer

Białołęcka 259, 03-253 Warszawa
pon-pt: 8.00-16.00
tel. 22 811 17 10, 22 811 20 25

 • 500 181 730

 • Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 • deweloper warszawa janpul email

  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Przedstawione na tej stronie internetowej materiały nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego
i nie są wiążące dla stron, a ich charakter jest wyłącznie poglądowy.