Zakup mieszkania

Wybór metrażu to jeden z podstawowych aspektów, jakie powinniśmy rozważyć przed zakupem nowego mieszkania. Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz możliwości finansowych. Sporą rolę będzie odgrywał także układ samego mieszkania – niekiedy odpowiednie rozplanowanie przestrzeni może nam bowiem zrekompensować brak kilku dodatkowych metrów. Przed zakupem warto więc przeanalizować ofertę dewelopera i przyjrzeć się nie tylko metrażom, ale i układom.

Na to, jaki metraż nowego mieszkania wybierzemy, będzie miał wpływ oczywiście posiadany przez nad budżet. Konieczne jest również zrewidowanie potrzeb oraz potrzeb swojej rodziny. Posiadanie lub planowanie dzieci, praca zdalna z domu – wszystkie te czynniki powinny odgrywać dużą rolę przy wyborze wielkości mieszkania i jego układu. Zwróćmy uwagę na możliwości aranżacyjne danej nieruchomości oraz jej funkcjonalność. Jeszcze przed zakupem powinniśmy przeanalizować ustawność poszczególnych pomieszczeń oraz możliwość zastosowania w nich praktycznych rozwiązań.

Zakup mieszkania – co warto wiedzieć?

Zakup mieszkania to duża inwestycja i bardzo ważna decyzja. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie, a następnie o wyborze konkretnego mieszkania, od konkretnego dewelopera trzeba przeanalizować kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim musimy ustalić pożądany metraż mieszkania odpowiadający potrzebom naszej rodziny. Decydując o metrażu, powinniśmy wziąć pod uwagę nie tylko obecną sytuację, ale również myśleć przyszłościowo. 

Własne mieszkanie to inwestycja na lata, dlatego musimy wziąć pod uwagę to, że na przykład za kilka lat będziemy mieć dzieci, czy dzieci, które już mamy dorosną. Co więcej, liczy się również styl życia i pracy. Osoby pracujące w domu, mogą potrzebować dodatkowego pomieszczenia na biuro. Przed zakupem mieszkania w interesującej nas lokalizacji warto dowiedzieć się czegoś więcej o okolicy. Dostępność szkół, żłobków, przedszkoli, sklepów, restauracji, siłowni, kin, czy terenów zieleni. Parametry te zależą przede wszystkim od naszych potrzeb i oczekiwań. Zakup mieszkania od dewelopera wymaga również weryfikacji dewelopera.

Jak zweryfikować dewelopera?

Dewelopera, od którego planujemy kupić mieszkanie, koniecznie trzeba sprawdzić jeszcze przed podpisaniem umowy deweloperskiej. Możemy do tego przystąpić od razu po wybraniu interesującej nas inwestycji. W celu kontroli wiarygodności i rzetelności dewelopera możemy sprawdzić kilka obszarów jego działalności. Przede wszystkim warto poszukać informacji czy należy on do jakichś organizacji branżowych, co więcej należy skontrolować jego aktualną sytuację finansową, a także doświadczenie w branży. Doskonale, jeżeli udałoby się znaleźć referencje od dotychczasowych klientów. Opinii o firmie deweloperskiej najlepiej poszukać w sieci.

Oczywiście można tam natknąć się na szereg wyssanych z palca informacji, jednak przy odpowiednim researchu uda nam się znaleźć wiarygodne informacje. W przypadku jednostkowych negatywnych opinii raczej nie ma powodów do obaw, jednak jeżeli jakieś opinie powtarzają się wiele razy na różnych stronach czy forach, jest duże prawdopodobieństwo, że są one prawdziwe. Warto również poprosić dewelopera o tak zwany prospekt informacyjny. Jest to dokument mówiący do dotychczasowych realizacjach danej firmy. Wiarygodnym źródłem informacji będzie też księga wieczysta działki, na której ma powstać czy powstała inwestycja. Księga potwierdzi to, czy deweloper jest właścicielem działki i inwestycji, poinformuje również o toczących się postępowaniach egzekucyjnych, a także informacje o tym, czy zakup ziemi pod inwestycje deweloper sfinansował z własnych środków, czy z pomocą bank.

Jaki metraż mieszkania wybrać?

Wybierając metraż nowego mieszkania, kluczową rolę odegra dostępny budżet, a także oczekiwania i potrzeby naszej rodziny. Dla 4-osobowej rodziny optymalny metraż wynosi między 60 a 80 m 2. Z reguły przy takich metrażach można już liczyć na 2, a nawet 3 pokoje, salon, oraz łazienkę. Większe mieszkania będą już znacznie droższe i ta inwestycja będzie spłacać dużo dłużej.

Zakup mieszkania: jaki metraż mieszkania wybrać?

Wybór metrażu to jeden z podstawowych aspektów, jakie powinniśmy rozważyć przed zakupem nowego mieszkania. Wszystko zależy od naszych potrzeb oraz możliwości finansowych. Sporą rolę będzie odgrywał także układ samego mieszkania – niekiedy odpowiednie rozplanowanie przestrzeni może nam bowiem zrekompensować brak kilku dodatkowych metrów. Przed zakupem warto więc przeanalizować ofertę dewelopera i przyjrzeć się nie tylko metrażom, ale i układom.

Kontynuuj czytanie

Jak przygotować się do zakupu mieszkania?

Zakup własnego mieszkania to spore przedsięwzięcie, które powinno wiązać się z odpowiednimi przygotowaniami. Kluczowe jest nie tylko znalezienie takiej inwestycji, która spełni wszystkie nasze oczekiwania i dewelopera, który zaoferuje nam najkorzystniejszą ofertę, ale również dokładne  zaplanowanie budżetu i dopełnienie formalności kredytowych. Nie wszyscy z nas mają bowiem świadomość realnych kosztów, jakie wiążą się z zakupem nowego mieszkania. Warto się do nich odpowiednio przygotować, aby móc wybrać taką ofertę, która będzie adekwatna do naszych możliwości. 

Kontynuuj czytanie

Jak zweryfikować dewelopera przed zakupem mieszkania?

Zakup nowego mieszkania w Warszawie to inwestycja na długie lata. Aby móc w pełni się nim cieszyć, należy nie tylko wybrać odpowiednią lokalizację i rodzaj inwestycji, ale także odpowiednio zweryfikować dewelopera, od którego nabywamy nieruchomość. Rzetelny i doświadczony deweloper to nasz klucz do sukcesu. Chcąc unikać nieuczciwych inwestorów i wątpliwych  podwykonawców, konieczne jest dokładne sprawdzenie dewelopera i zasięgnięcie opinii na jego temat.

Kontynuuj czytanie

Czym kierować się przy zakupie nowego mieszkania na wynajem?

Zakup nowego mieszkania w Warszawie to bez wątpienia świetny sposób na inwestycję. Jaką nieruchomość jednak wybrać, aby cieszyła się zainteresowaniem potencjalnych wynajmujących? Okazuje się, że lokalizacja i cena nie są jedynymi czynnikami determinującymi wybór przyszłych wynajmujących. Kluczowy będzie również układ oraz powierzchnia mieszkania, a także jego późniejsza aranżacja. Wybierając więc nowe mieszkanie w Warszawie, przyjrzyjmy się bliżej jego walorom funkcjonalnym i praktycznym, który dla wynajmujących jest niezwykle istotny.

Kontynuuj czytanie

Zakup mieszkania w Białołęce: zamieszkaj w zielonym Future Gardens!

Jeśli marzy Ci się mieszkanie pośród zielonej i malowniczej okolicy, z dala od zgiełku wielkiego miasta, to Future Gardens z pewnością Cię zachwyci. Nowoczesne budownictwo, kameralna zabudowa, znakomita infrastruktura – wszystko to oferuje deweloper Jankowski Pulchny, który rozpoczął właśnie realizację kolejnej inwestycji. Najnowsza realizacja tego dewelopera powstanie w Warszawie Białołęce. To znakomita okazja dla wszystkich, którzy planują zakup mieszkania w tej części stolicy i zależy im na atrakcyjnej cenie.

Kontynuuj czytanie

Dlaczego warto zdecydować się na zakup nowego mieszkania w Białołęce?

W ciągu ostatnich lat coraz więcej osób decyduje się na wyprowadzkę poza Warszawę albo na jej obrzeża. Tendencja ta nie jest zaskoczeniem dla ekspertów rynku nieruchomości, którzy prognozują, że trend ten się utrzyma. Nie dziwi więc rosnące zainteresowanie deweloperów terenami oddalonymi od centrum, którzy planują tu coraz to nowe inwestycje. Nowoczesne realizacje w dzielnicach takich jak Białołęka cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko ze względu na cichą i zieloną okolicę, ale także…na atrakcyjne ceny nowych mieszkań.

Kontynuuj czytanie

Kiedy jest najlepszy moment na zakup własnego mieszkania?

W ostatnich latach sytuacja na rynku nieruchomości utrzymuje się na względnie stałym poziomie. Nowe mieszkania od dewelopera cieszą się niesłabnącą popularnością i decyduje się na nie coraz więcej par i rodzin z dziećmi. Zainteresowani taką inwestycją powinni wziąć pod uwagę bieżące tendencje cenowe oraz zastanowić się, która część roku będzie najbardziej odpowiednia na kupno nieruchomości. Bez względu jednak na to, kiedy zdecydujemy się na zakup nowego mieszkania, powinniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem i osobistymi preferencjami. 

Kontynuuj czytanie

Kredyt hipoteczny na zakup mieszkania

Wzięcie kredytu hipotecznego jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcieliby zdecydować się za zakup nieruchomości, a nie posiadają wystarczających środków finansowych. Pożyczka pod hipotekę w banku jest korzystnym opcją szczególnie w przypadku, gdy możemy liczyć jeszcze na dodatkowe dofinansowania.

Kontynuuj czytanie

Zakup mieszkania a wieloletni wynajem

Mimo tego, że powszechnie wiadomo, jak wiele zalet niesie za sobą zakup własnego mieszkania, wciąż spora grupa osób decyduje się na wieloletni wynajem. Pamiętajmy, że nawet w przypadku, gdy nie dysponujemy odpowiednią gotówką, warto zdecydować się na kredyt hipoteczny, gdyż po spłaceniu go będziemy właścicielami wartościowej nieruchomości. 

Kontynuuj czytanie


Pruszków, Obrońców Pokoju 25
ul. Białołęcka 259, 03-253 Warszawa
umów się na spotkanie

ul. Warzelnicza 7, 03-253 Warszawa
pon-pt: 10.00-18.00
sob: umów się na spotkanie

Siedziba Janpul Developer
ul. Białołęcka 259, 03-253 Warszawa

pon - pt. 8:00-16:00


Napisz do nas

Przedstawione na tej stronie internetowej materiały nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i nie są wiążące dla stron, a ich charakter jest wyłącznie poglądowy.

Realizacja Asearch.pl - Janpul 2022