3 etap Future Gardens już w sprzedaży! sprawdź

Kiedy jest najlepszy moment na zakup własnego mieszkania?

W ostatnich latach sytuacja na rynku nieruchomości utrzymuje się na względnie stałym poziomie. Nowe mieszkania od dewelopera cieszą się niesłabnącą popularnością i decyduje się na nie coraz więcej par i rodzin z dziećmi. Zainteresowani taką inwestycją powinni wziąć pod uwagę bieżące tendencje cenowe oraz zastanowić się, która część roku będzie najbardziej odpowiednia na kupno nieruchomości. Bez względu jednak na to, kiedy zdecydujemy się na zakup nowego mieszkania, powinniśmy kierować się zdrowym rozsądkiem i osobistymi preferencjami. 

Nie da się ukryć, że w przypadku zakupu nowego mieszkania najistotniejszą rolę odgrywa nasza sytuacja finansowa. Powinniśmy wziąć pod uwagę nasze możliwości finansowe i dopasować wielkość kredytu do aktualnych zarobków. Warto zastanowić się, czy posiadamy odpowiednie zaplecze finansowe oraz ciągłość finansową. W przypadku planowania rodziny należy mieć świadomość tego, że w przypadku własnego mieszkania podniesie się nasz komfort życia, ale i wzrosną wydatki, którym będziemy musieli sprostać. Pomocne mogą okazać się dofinansowania, o które warto pytać przed otrzymaniem kredytu.

 

Przedstawione na tej stronie internetowej materiały nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego i nie są wiążące dla stron, a ich charakter jest wyłącznie poglądowy.

Realizacja Asearch.pl - Janpul 2021